اپلیکیشن آموزشی چیست؟ | طراحی اپلیکیشن آموزشی

اپلیکیشن آموزشی چیست؟ | طراحی اپلیکیشن آموزشی

آموزش و یادگیری همیشه مهم‌ترین امر برای ما انسان‌ها بوده و همیشه به دنبال یادگیری و کشف چیز‌های جدید هستیم، از این رو در علم فناوری و تکنولوژی، شما آموزش‌هایی چون زبان‌های خارجی، آموزش دروس، آموزش موسیقی‌های متفاوت، آمورش نقاشی و نوشتن و خطاطی و هزاران آموزش دیگر را می‌توانید از طریق طراحی اپلیکیشن آموزشی و توسعه آن داشته باشید، با ما در همند همراه باشید، تا شما با اپلیکیشن آموزشی، کاربردها، معایب و مزایای آن، آشنا کنیم.

اپلیکیشن آموزشی چیست؟

طراحی اپلیکیشن آمورشی ، یادگیری را برای مردم سراسر جهان آسان و در دسترس، تنها با کلیک یک دکمه کرده‌اند و آموزش را برای شما به راحت‌ترین روش ممکن رسانده‌اند. استفاده کودکان از تلفن هوشمند با سرعت زیادی در حال افزایش است. امروزه تا 20 درصد از کودکان 8 ساله صاحب گوشی هوشمند هستند. طبق گزارش Common Sense Media، این تعداد در نوجوانان بین 14 تا 18 سال به 80 درصد افزایش می‌یابد. این نباید شوکه کننده باشد، کودکان این توانایی را دارند که سریعتر از والدین خود فناوری‌های جدید را دریافت کنند و آن‌ها می‌توانند این کار را با تقلید از آنچه در محیط‌های آموزشی خود می‌بینند، مانند خانواده‌ها، خانه‌های هوشمند و مدارس انجام دهند.

طراحی اپلیکیشن آموزشی

پس نیازی نیست که خیلی نگران این موضوع باشید، مهم این است که فرزند شما، به درستی از گوشی موبایل خودش استفاده کند، یکی از مزایای اپلیکیشن آموزشی همین می‌باشد، که محیطی برای آموزش فرزند شما و حتی بزرگسالان، به وسیله بازی و فیلم و تصاویر و الگوها، می‌سازد.

کاربرد‌های ساخت اپلیکیشن آموزشی

استفاده از فناوری و تکنولوژی در کلاس‌های درسی و مدارس، این روز‌ها رایج‌تر شده است. دانش‌آموزان می‌توانند کتاب‌های الکترونیکی در اپلیکیشن‌های آموزشی داشته باشند و این امر در مصرف کاغذ نیز باعث صرفه‌جویی می‌شود.

نکته : از این مورد نیز غافل نشوید که با همه‌گیری و شیوع کرونا نیز، استفاده از فناوری‌های جدید، تقریبا برای همه اجباری شد.

برنامه‌های آموزشی، ایده خوبی برای استفاده برای تکمیل آموزش کودکان در کلاس درس و هستند. استفاده از تصاویر، ویدئوها و صداهای جذاب و بازی‌ها برای ذهن کودکان به آن‌ها کمک می‌کند تا به جای کتاب یا تخته سیاه با این نوع محتوا تعامل بهتری داشته باشند.

برنامه‌های آموزشی فقط برای کودکان و دانش‌آموزان مدرسه‌ای کاربرد ندارند، بلکه برای دانشجویان کالج نیز برنامه‌های آموزشی جدیدی را برای کمک به آن‌ها در زندگی دانشگاهی ساخته شده است. بیشتر چالش‌هایی که این دانش‌آموزان با آن مواجه هستند، هنگام مدیریت زمان یا همکاری با افراد مختلف است. بازار کار فوق‌العاده رقابتی یکی از بزرگترین دغدغه‌های دانش‌آموزان است، به همین دلیل است که بسیاری از برنامه‌های آموزشی اغلب دوره‌ها یا گواهینامه‌هایی را ارائه می‌دهند که تکمیل کننده تحصیل در کالج هستند.

.. همین حالا بخون ..

 

اپلیکیشن شرکتی چیست | طراحی اپلیکیشن شرکتی

مزایای طراحی اپلیکیشن آموزشی

 

استفاده از اپلیکیشن‌های آموزشی مزایای زیادی دارد، در اینجا فهرستی از چند مزیت آورده شده است:

  • در هر زمان و هر مکان : برنامه‌های آموزشی در هر مکان و هر زمان قابل دسترسی هستند، اکثر آن‌ها با اینترنت در دسترس هستند، اما گاهی اوقات مطالب از قبل بارگذاری شده دارند. ایجاد مطالب آموزشی از مربیان نیز ایده خوبی است، تا زمانی که آموزش و پرورش احساس وظیفه نمی‌کند، جذابیت دریافت منابع جالب‌تر در خارج از کلاس درس، می‌تواند برای دانش آموزان مفید باشد.
  • بهبود عملکرد : استفاده از مطالب جالب مانند تصاویر و فیلم‌ها& می‌تواند تمرکز مطالعه خارج از کلاس را تکمیل کند، که به مرور زمان می‌تواند بر نمرات بهتر و بهبود عملکرد تحصیلی منعکس شود.مزایای طراحی اپلیکیشن آموزشی
  • نظارت بر پیشرفت خود : چه دانشجو باشد و چه نباشید، آشنایی با پیشرفت خود در یک کار همیشه ارزشش را دارد. بسیاری از برنامه‌های آموزشی راهی برای پیگیری پیشرفت شما ارائه می‌دهند، بنابراین می‌توانید مدیریت زمان خود را تطبیق دهید و به پیشرفت خود در طول زمان نگاه کنید.
  • دانش‌آموزان استفاده از آن را راحت می‌دانند زیرا کار با این برنامه‌ها بسیار ساده است. علاوه بر این، بسیاری از آن‌ها را می‌توان به صورت رایگان دانلود کرد، که آن را مقرون به صرفه نیز می‌کند.
  • طراحی اپلیکیشن آموشی، راه حل‌های آماده‌ای را برای مسائلی مانند : حل مسئله ریاضی، ساده کردن مفاهیم سخت فیزیک یا شیمی و غیره ارائه می‌دهند. بنابراین، طبق یک مطالعه، حدود 63 درصد از دانش آموزان ترجیح می‌دهند با کمک اپلیکیشن‌های موبایلی مطالعه کنند.
  • نه تنها به دانش‌آموزان و فراگیران کمک می‌کند، بلکه راهنمایی‌های آسانی را به معلمان و معلمان برای آموزش یک فصل خاص می‌دهد.
  • این برنامه‌ها همچنین این امکان را برای دانش‌آموزان فراهم می‌کند، تا با دوستان و حتی معلمان خود ارتباط برقرار کنند.
  • مطالعه را بدون استرس می‌کند و بستری را برای زبان آموزان فراهم می‌کند که در آن بتوانند هر درس را به راحتی درک کنند.
.. همین حالا بخون ..

طبقه بندی طراحی اپلیکیشن آموزشی

اول از هر چیز، بهتر است به طور خلاصه انواع مختلف یک اپلیکیشن آموزشی را بیان کنیم. به‌طور دقیق، اپلیکیشن‌های آموزشی فقط به انتقال دانش در مورد موضوعاتی که دانش‌آموزان در مدرسه می‌خوانند محدود نمی‌شوند، بلکه می‌توانند برای سایر زمینه‌ها نیز مفید باشند، که در ادامه به بررسی آن می‌پردازیم :

۱ . برنامه‌هایی که روی موضوع خاصی متمرکز شده‌اند

خوب باید بگوییم که، این رایج ترین نوع برنامه‌ای است که بیشتر دانش آموزان مدرسه‌ای در فواصل زمانی مکرر از آن استفاده می‌کنند. آن‌ها به طور خاص برای پاسخگویی به مسائل یک موضوع خاص مانند ریاضیات، فیزیک، شیمی و غیره طراحی شده‌اند.

آن‌ها به فصول مختلف موضوع می‌پردازند. به عنوان مثال، اگر یک برنامه ریاضی است، با جبر، هندسه، مثلثات و فصل‌های آن سروکار دارد. آنها در طول امتحانات ترم و میان‌ترم بسیار مفید هستند.

طبقه بندی طراحی اپلیکیشن آموزشی

۲ . برنامه‌های کاربردی برای آزمون‌های رقابتی

امروزه تعدادی اپلیکیشن پیدا خواهید کرد، که به طور خاص به دانش آموزان در آماده شدن برای امتحانات رقابتی کمک می‌کنند. برای مثال، با برنامه‌هایی مواجه می‌شوید که مخصوصاً برای کمک به دانش‌آموزانی که برای JEE، AIEEE یا PMT یا برای کسانی که برای IAS آماده می‌شوند، طراحی شده‌اند.

۳ . برنامه‌های آموزشی بازی

این‌ها برنامه‌های بسیار تعاملی هستند، که بینش مفیدی را از طریق روشی جالب به زبان آموز ارائه می‌دهند. آن‌ها برای بچه‌ها بسیار مفید هستند. کودکان تمایل دارند درس را در محیطی بازیگوش یاد بگیرند.

۴ . برنامه های دوره‌های آنلاین حرفه‌ای

موسسات و دانشگاه‌های زیادی وجود دارند، که آموزش از راه دور و دوره‌های آنلاین حرفه ای را ارائه می‌دهند. اتصال به برنامه به شما امکان می‌دهد در جلسات سخنرانی زنده شرکت کنید و همچنین با معلمان ارتباط برقرار کنید تا شک و تردیدهای خود را روشن کنید.

۵ . اپلیکیشن‌های یادگیری زبان خارجی

برنامه‌های زیادی وجود دارند که به شما این امکان را می‌دهند، که پرطرفدارترین زبان‌ها را به صورت رایگان یا با هزینه بسیار کم یاد بگیرید. شما به راحتی می‌توانید اصول اولیه چنین زبانی را یاد بگیرید.

اپلیکیشن‌های یادگیری زبان خارجی

برترین اپلیکیشن‌های آموزشی

اپلیکیشن‌های بسیار خوب و آموزنده‌ای در زمینه آموزشی طراحی و ساخته شده‌اند، که در ادامه به بررسی چند مورد از آن‌ها خواهیم پرداخت:

اپلیکیشن Duolingo

این اپلیکیشن، از برترین برنامه‌های آموزشی برای یادگیری زبان‌های متفاوت است و شما می‌توانید با جذاب‌ترین راه و روش‌ها، انواع زبان‌های مختلف دنیا را یاد بگیرید و صحبت کنید.

.. برای آشنایی با اپلیکیشن‌های آموزشی دیگر، کلیک کنید ..

سؤالات متداول درباره توسعه برنامه آموزشی

سؤالات متداول درباره توسعه برنامه آموزشی

مزایای اپلیکیشن آموزشی چیست؟

برنامه‌های آموزشی مزایای زیادی دارند، مانند اینکه می‌توانید در مکان و زمان خود یاد بگیرید، راه حل‌های آماده‌ای برای مشکلات ارائه می دهد، ارتباط آسان با معلمان، معلمان می‌توانند برای هر فصل خاص نکاتی را دریافت کنند و غیره.

انواع مختلف برنامه‌های آموزشی چیست؟

می‌توانید انواع مختلفی از برنامه‌های آموزشی را توسعه دهید که بر یک موضوع خاص، دوره‌های آنلاین حرفه‌ای، یادگیری زبان خارجی، آزمون‌های رقابتی، برنامه‌های بازی آموزشی و بسیاری موارد دیگر تمرکز دارند.

ویژگی‌های ضروری یک برنامه آموزشی چیست؟

یک برنامه آموزشی باید دارای ویژگی‌هایی مانند ورود، ثبت نام، نمایه کاربر، افزودن محتوای ارزشمند، پایگاه داده قوی، جلسه ویدیوی زنده، گزینه جستجو، دسترسی به اطلاعات آنلاین، ثبت نام در آزمون آزمایشی، اعلان فشاری و غیره باشد.

سفارش طراحی اپلیکیشن آموزشی

اگر با تمام توضیحات و مزایایی که از اپلیکیشن آموزشی برای شما دادیم، به توسعه آن و داشتن آن برای کسب درآمدتان علاقه‌مند شده‌اید، می‌توانید آن را به تیم حرفه‌ای همند بسپارید، تیم همند با تجربه‌ای چند ساله در توسعه اپلیکیشن موبایل، اپلیکیشن شما را بر اساس نیاز شما خواهد ساخت و تحویل شما خواد داد.

نمونه کارهای همند

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن