۱۰ مدل از برترین ترندهای طراحی UX و طراحی UI در ۲۰۲۲

۱۰ مدل از برترین ترندهای طراحی UX و طراحی UI در ۲۰۲۲

امروز به بررسی یکی از جذاب‌ترین موضوعات، یعنی ۱۰ مدل از برترین ترندهای طراحی UX و طراحی UI در ۲۰۲۲، بپردازیم. این مقاله مناسب برای دوست داران طراحی سایت و همچنین طراحی تجربه کاربری و طراحی رابط کاربری است. در ادامه با همند ، همراه باشید تا با جدیدترین ترندهای طراحی آشنا شوید.

۱۰ مدل از برترین ترندهای طراحی UX و طراحی UI

ترندهای طراحی UX و طراحی UI، در سال قبل، پیشرفت چشم‌گیری داشته است. زیرا هر روزه تعداد سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها زیاد می‌شود و همین امر باعث می‌شود رقابت برای زیبایی و طراحی سایت آن‌ها نیز افزایش یابد. طراحی‌ رابط کاربری و طراحی تجربه کاربری، در سال جدید برای سایت‌ها و اپلیکیشن موبایل ، بسیار خاص و منحصر به فرد بوده، که در ادامه، به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

ترندهای طراحی UX و طراحی UI

ترندهای طراحی UI

طراحی UI

۱. طرح مینیمال

یکی از طراحی‌های ui مورد علاقه خود من، طرح‌های مینیمال هستند، در این طراحی‌ها سعی می‌شود که از رنگ‌هایی که از یک خانواده هستند استفاده شوند، بیشتر این رنگ‌ها نود هستند و پررنگ نیستند و در این طراحی از آیتم‌های خیلی زیاد و شلوغ استفاده نمی‌شود.

طراحی UI و UX

۲. طرح Glassmorphism و عناصر الهام گرفته از شیشه

یکی از زیباترین و در عین حال، خلاقانه‌ترین مدل‌های ترندهای طراحی UX و طراحی UI، است. در این طراحی، در پس زمینه یک تاری وجود دارد، اشیا نیمه شفاف‌اند و از رنگ‌های آبرنگی، کره‌های شیشه‌ای و عناصر بومی و جلوه‌های خاصی در آن استفاده شده است.

خدمات طراحی UI و UX

۳. طرح هولوگرافی/نئون

جلوه‌هایی از متاورس، واقعیت مجازی و هولوگرام‌ها می‌باشد. طراحان از تمام امکانات جدیدی که دنیای مجازی، ارائه می‌دهد الهام می‌گیرند. رنگ‌های پر جنب و جوش و درخشان، شکل‌های انتزاعی، گرد، بافت‌های هولوگرام مانند، در این طراحی‌ها استفاده می‌شود.

طراحی و توسعه UI و UX

همچنین به طور گسترده در بسیاری از فضاهای رمزنگاری به عنوان راهی برای نشان دادن آینده‌نگر بودن آن رابط‌ها استفاده می‌شود.

۴. طرح نئوبروتالیسم

از دیگر ترندهای طراحی UX و طراحی UI، این مدل عجیب می‌باشد. روند دیگری که از سال 2021 در حال افزایش است. به نظر می‌رسد بروتالیسم، یک روند مخالف برای همه طرح‌هایی است که پر از شیب، سایه‌ها و شخصیت‌های خندان سه بعدی هستند. Brutalism شامل طراحی مسطح، خطوط برجسته، رنگ‌های متضاد، تایپوگرافی جسورانه و عکاسی واقعی/زندگی است.

UX DESIGNER

۵. طراحی‌های سه بعدی

از این ترند جذاب، در مواردی چون، تجارت الکترونیک، صنعت مد، آموزش، فرهنگ و غیره استفاده می‌شود و بین طراحان، طرفداران زیادی را نیز به خود جذب کرده است.

UX DESIGN

ترندهای طراحی UX

ترندهای طراحی UX

۱. طرح Dark mode

به زبان ساده، حالت تاریک به رابط‌های کاربری با پالت رنگی عمدتا تیره اشاره دارد. برای مثال، از رنگ‌های سیاه و سایر رنگ‌های تیره برای پس‌زمینه استفاده کنید و طرح را برگردانید تا متن و جزئیات ثانویه در رنگ‌های روشن ظاهر شوند.

تجربه کاربری

این روند جدیدی نیست: حالت تاریک قبلاً برای سال‌ها در برنامه‌هایی مانند اپل، یوتیوب و گوگل، مورد استفاده قرار گرفته است، اما در UX به یک پیش‌فرض تبدیل می‌شود، زیرا به نظر می‌رسد کاربران و طراحان به طور یکسان آن را ترجیح می‌دهند.

طراح تجربه کاربری

۲. ابزار جدید طراحی سه بعدی

یک موضوع مشترک در میان بیشتر گرایش‌های طراحی UX، در این فهرست وجود دارد: ایجاد یک تجربه کاربری جذاب‌تر. البته، این به معنای استفاده از تصاویر مبتکرانه و هیجان‌انگیز است، مانند مواردی که به صورت سه بعدی ساخته شده‌اند.

 ابزار جدید طراحی سه بعدی

عناصر سه بعدی یک مفهوم طراحی جدید نیستند. در سال 2022 این موضوع کمتر در مورد تکثیر افکت 3 بعدی خواهد بود و بیشتر در مورد پیشرفت ابزارهای طراحی سه بعدی است که آن را به یک روند UX تبدیل می‌کند که ارزش توجه داشته باشد.

۳. رابط های کاربری تمیز

تمیز نگه داشتن رابط‌های کاربری، استانداردی است که، هر طراح UX باید آن را هدف قرار دهد. اما از آنجایی که ما برای سال 2022 طراحی می‌کنیم، هرگز ایده بدی نیست که یک پیچ ابتکاری به آن اضافه کنیم. سانتو می‌گوید: «در چند سال گذشته، ایجاد برنامه‌های تمیز با طرح‌های عمومی و مسطح یک سبک مرسوم بوده است.

۴. طراحی واکنشگرا

هر سال، اندازه‌های صفحه‌نمایش جدیدی متولد می‌شوند، و به همراه آن‌ها، نیاز به طراحان UX برای تطبیق خلاقیت‌های خود با این دستگاه‌ها – خواه یکی از سه آیفون جدید، یک تلویزیون هوشمند یا یک لپ‌تاپ باشد. این همان جایی است که طراحی واکنش‌گرا وارد می‌شود. طراحی واکنش‌گرا به معنای راه‌اندازی یک رابط کاربری روان است که می‌تواند متناسب با هر فضای مرورگر یا صفحه‌ای تنظیم شود، و از ثبات در دستگاه‌های مختلف اطمینان حاصل کند.

طراحی واکنشگرا

۵.رویکرد سازگار با موبایل

تعداد کاربران موبایل به طور روزمره در حال افزایش است. به همین خاطر سازگاری وبسایت‌ها با موبایل به یک امر ضروری در فرآیند توسعه تبدیل شده است.

رویکرد سازگار با موبایل

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن