ایده های برتر اپلیکیشن موبایل برای مشاغل مسافرتی و گردشگری

مشاغل مسافرتی و توریستی و گردشگری، همیشه جزو مشاغل سخت به حساب می‌آمدند و جذب مشتری برای آن‌ها کمی سخت بوده، ولی قصد داریم با بیان ایده های برتر اپلیکیشن موبایل برای شغل شما، به شما برای کسب درآمد بیشتر شما کمک کنیم و به شما آموزش دهیم که با یک اپلیکیشن موبایل مناسب، چقدر می‌توانید پیشرفت کنید.

چند ایده های برتر اپلیکیشن موبایل برای شغل‌های گردشگری و مسافرتی

صنعت سفر، یکی از سریع‌ترین بخش‌های در حال رشد در جهان است. هر زمان که مردم برای سفر برنامه ریزی می‌کنند، یک اپلیکیشن سفر، گزینه‌ای بی‌بدیل برای آن‌هاست. در حین سفر، این برنامه به یک حلال مشکل و یک همراه قابل اعتماد تبدیل می‌شود.

هر کسب و کار موفقی، به یک ایده خلاقانه بستگی دارد. ایده‌های جدید، برنامه‌ریزی صحیح و ظرافت منجر به کسب و کار موفقی برای شما می‌شود. بنابراین، به عنوان یک استارتاپ فناوری سفر، اگر می‌خواهید تجارت خود را با یک اپلیکیشن سفر توسعه دهید، باید به دنبال مفاهیم تازه و جدید باشید.

حقایق آماری صنعت سفر و گردشگری

در اینجا برخی از اطلاعات آماری در مورد صنعت سفر آورده شده است:

اروپا بیشترین تعداد بازدید توریستی را تجربه می کند، در حالی که منطقه آسیا و اقیانوسیه بیش از دو برابر دومین منطقه بزرگ توریستی را تجربه می‌کند. پیش‌بینی می‌شود، صنعت سفر تا سال 2030 به 1.8 میلیارد برسد.

حقایق آماری صنعت سفر و گردشگری
تقریبا 30 درصد از مشتریان می‌توانند با استفاده از اپلیکیشن‌های هوشمند سفر، تورهای خود را به راحتی ترتیب دهند. 84 درصد از اپراتورهای مسافرتی علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در رشد اپلیکیشن‌های مسافرتی تلفن همراه هستند. از این گذشته، صنعت با ارائه چنین خدماتی از مزایای زیادی برخوردار می‌شود.

ایده های برتر اپلیکیشن موبایل سفر که در سال 2023 باید در نظر بگیرید

اگر قصد ورود به صنعت سفر را دارید، به یک ایده جذاب و نوآورانه نیاز دارید. بسیاری از برنامه‌های مسافرتی معروف، مفاهیم قدیمی خود را با برخی از اضافات انحصاری جدید تغییر کاربری می‌دهند. در زیر، من چند ایده برنامه سفر را برای کمک به توسعه کسب و کار شما پیشنهاد کرده‌ام:

1 . ایده اپلیکیشن رزرو هتل

یک برنامه  رزرو هتل و توسعه اپلیکیشن موبایل آن، به کاربران کمک می‌کند تا در طول سفر محل اقامت خود را پیدا کرده و رزرو کنند. این امکان دسترسی به اقامتگاه‌های هتل را با توجه به مکان‌هایی که قصد سفر به آن دارند را می‌دهد. با استفاده از این برنامه، کاربران می‌توانند مکان‌هایی مانند اقامتگاه‌ها، کاناپه‌سواری یا اتاق‌های هتل را جستجو کنند.

این برنامه گزینه‌های زیادی را ارائه می‌دهد. از این رو، کاربران می‌توانند یک ملک را با توجه به نیاز خود انتخاب کنند. آن‌ها می‌توانند هتل‌ها را از برنامه جستجو کنند و از فیلترهایی مانند قیمت‌گذاری، امکانات و نظرات مشتریان برای انتخاب مکان مطابق با انتخاب خود استفاده کنند. یک برنامه رزرو هتل هم برای کاربران و هم برای اپراتورهای مسافرتی کار می‌کند.

<< طراحی اپلیکیشن حرفه‌ ای >>

2 . برنامه رزرو پرواز

یک برنامه رزرو پرواز، به کاربران کمک می‌کند، تا پروازها را به مکان‌هایی که می‌خواهند بازدید کنند، کشف کنند. این برنامه به کشف تمام پروازهای آینده به مناطق خاص، کرایه پرواز و در دسترس بودن صندلی کمک می‌کند.

علاوه بر این، این برنامه به شما امکان می‌ده،د پروازها را بر روی نقشه تلفن خود، بر اساس مسیر، فرودگاه یا شماره دنبال کنید. همچنین، کاربران می‌توانند شرایطی مانند تأخیر فعلی، آب و هوا، زمان فرود، سوار شدن، ورود و برخاست را جستجو کنند، مثل اپلیکیشن علی بابا .

اپلیکیشن موبایل رزرو پرواز

3 . برنامه برای راهنمایان تور

برنامه راهنمای تور یکی دیگر از ایده‌های فوق العاده است، که راهنمای سفر برای مکان‌های سراسر جهان را ارائه می‌دهد. گردشگران می‌توانند غذاخوری‌های مختلفی را پیدا کنند، که شامل غذاهای متنوع و دسته بندی قیمت است.

علاوه بر این، این نوع برنامه راهنمای شهر شامل جاذبه‌های گردشگری محلی، راهنماهای حمل‌ونقل و موارد دیگر است. مشتریان برای کاوش و لذت بردن از یک مکان به سادگی می‌توانند به این برنامه‌ها وابسته باشند. یافتن رستوران‌ها و اقامتگاه‌های محلی و محبوب در یک جاذبه گردشگری با این برنامه‌ها آسان‌تر می‌شود.

4 . برنامه برای حمل و نقل عمومی محلی

در دسترس بودن حمل و نقل عمومی محلی، زمانی که به یک مکان جدید سفر می‌کنید، بسیار ضروری است. اگر در مورد یک شهر و حمل و نقل آن اطلاعاتی ندارید، یک برنامه توریست پسند به حلال مشکل تبدیل می‌شود.

این برنامه همچنین اطلاعاتی در مورد اجاره دوچرخه، اشتراک تاکسی، و خدمات اتوبوس بین ایالتی یا بین شهری و همچنین مسیرهای مختلف قطار و گذرگاه ارائه می‌دهد. علاوه بر این، این برنامه به کاربران در مورد مقاصد گردشگری مختلفی که باید بازدید کنند و مواردی که قبلاً بازدید کرده اند، اطلاع می‌دهد.

برنامه برای حمل و نقل عمومی محلی

5 . برنامه رزرو بلیط اتوبوس

مانند رزرو پرواز، می‌توانید به سراغ مفهوم رزرو بلیط اتوبوس نیز بروید. بسیاری از مردم با اتوبوس سفر می‌کنند، و برای کمک به آن‌ها در یافتن اتوبوس‌های موجود در اسرع وقت، می‌توانید یک برنامه رزرو بلیط اتوبوس ایجاد کنید.

این برنامه در دسترس بودن بلیط، زمان ورود و خروج اتوبوس‌ها و سایر داده‌های مفید را نشان می‌دهد. بنابراین، مردم به جای بازدید فیزیکی از ایستگاه‌های اتوبوس، اکنون می‌توانند بلیط اتوبوس خود را از طریق اپلیکیشن‌های موبایل در عرض چند دقیقه رزرو کنند. به طور خلاصه، این یکی از بهترین ایده‌های اپلیکیشن موبایل برای صنعت سفر است.

7 . برنامه صرفه جویی در پول

بسیاری از مردم به دلیل محدودیت بودجه سفر خود را لغو می‌کنند. مدیریت ضعیف پول دلیلی برای مواجهه با چنین مسائلی است. یک برنامه سفر نوآورانه یک برنامه سفر مقرون به صرفه را توصیه می‌کند. این برنامه اقامت‌های مقرون به صرفه، سفرهای صرفه جویی در زمان و معاملات و تخفیف‌های مختلف را توصیه می‌کند. بنابراین، برای علاقه مندان به سفر آسان تر است که بدون نگرانی در مورد بودجه خود برنامه ریزی سفر کنند.

8 . برنامه‌ای برای یافتن ایستگاه‌های گاز، شارژ و بنزین

گاهی اوقات، پیدا کردن ایستگاه‌های بنزین و شارژ در حین سفر به مقصد دشوار می‌شود. اپلیکیشن یاب ایستگاه شارژ گاز یا برق الکتریکی می‌تواند در این شرایط مشکل گشا باشد. اگر این برنامه را دانلود کنید، می‌توانید ایستگاه‌های سر راه خود را کشف کنید. این برنامه زمانی که با بچه‌ها و خانواده سفر می‌کنید، ضروری‌تر می‌شود.

9 . برنامه پرداخت

این روزها اپلیکیشن های پرداخت بسیار محبوب هستند. یک اپلیکیشن مسافرتی که به چندین درگاه پرداخت برای تراکنش‌های آسان کمک می‌کند، می‌تواند برای گردشگران بسیار مفید باشد. این یک مفهوم عالی توسعه برنامه سفر برای جذب مشتری فوری است.

برنامه پرداخت

می‌توانید ویژگی‌های زیادی را به این برنامه اضافه کنید، مانند رزرو سواری، تبدیل ارز، کارت سفر و غیره. گردشگران می‌توانند در حین انجام تراکنش‌ها از طریق این اپلیکیشن‌ها با قوانین پرداخت هر کشور آشنا شوند.

10 . برنامه برای مکان‌یابی مکان‌های مناسب برای کودکان

شما باید آماده باشید، که از وسایل راحتی کودکان خود در هنگام سفر با آن‌ها مراقبت کنید. یک برنامه مکان یاب مناسب برای کودکان، دسترسی آسان به غذاخوری‌ها، کافه‌ها، فروشگاه‌ها، مراکز تفریحی، پارک‌های تفریحی و غیره را برای کودکان فراهم می‌کند. این برنامه مکان‌هایی را انتخاب می‌کند که برای کودکان مناسب است و به شما کمک می‌کند زمان بدون استرس سپری کنید.

11 . برنامه برای یافتن معاملات

تجربه سفر بدون خرید ناقص است. به همین دلیل، گردشگران معمولاً به دنبال معاملات، تخفیف ها و پیشنهادات هستند. یک برنامه معامله یاب می‌تواند این نیاز مسافران را برطرف کند. با دانلود این برنامه در دستگاه خود، اعلان‌ها و پیام‌هایی در مورد معاملات جذاب، تخفیف‌ها، پیشنهادات ویژه، ورودی‌های جدید و روند خرید محلی دریافت خواهید کرد.

12 . اپلیکیشن رسانه اجتماعی مسافران

مردم دوست دارند در انجمن‌های مسافرتی سؤال بپرسند، تعامل داشته باشند و داده های مفیدی را درباره سفرهای خود به اشتراک بگذارند. علاوه بر این، آن‌ها به طور منظم پست‌های سفر را در سیستم عامل‌های اجتماعی می‌گذارند. اگر می‌خواهید این مفهوم را فراتر ببرید، یک پلتفرم رسانه اجتماعی منحصراً برای علاقه‌مندان به سفر بسازید.

ویژگی‌های مورد نیاز برای توسعه اپلیکیشن سفر

اکنون که ایده‌های منحصر به فرد و خلاقانه برنامه سفر برای ورود به بخش گردشگری دارید، ویژگی‌های ضروری را به برنامه سفر خود اضافه کنید. در اینجا چند ویژگی وجود دارد که باید در برنامه سفر خود قرار دهید:

1 . سازنده برنامه سفر

این ویژگی درون‌برنامه‌ای به شما امکان می‌دهد، با افزودن مکان‌هایی برای بازدید، یک برنامه تور فراگیر تهیه کنید. این قابلیت به مدیر اجازه می‌دهد تا نقاط دیدنی سفارشی یا مقاصد گردشگری اصلی را برای کاربران اضافه کند.

2 . ناوبری و نقشه برداری GPS

هنگام سفر به یک مکان جدید، به یک نقشه برای مسیرها نیاز دارید. ناوبری و نقشه GPS به کاربران امکان می‌دهد، سریع ترین راه را برای رسیدن به مقصد خود پیدا کنند.

3 . مبدل نرخ ارز

این عملکرد درون برنامه‌ای، می‌تواند نرخ ارز را بدون هیچ اشتباهی تبدیل کند. بنابراین، هر زمان که کاربران شما نیاز به تبدیل هر ارزی داشته باشند، می توانند نرخ تبدیل دقیق را پیدا کنند. علاوه بر این، این ویژگی می‌تواند تغییرات نرخ ارز قبلی و فعلی را ردیابی کند.

4 . تقویم رویداد

یک تقویم رویداد، شامل تمام اطلاعات و برنامه‌های رویدادها است که، به گردشگران ایده‌های بیشتری برای سفر می‌دهد.

تقویم رویداد

5 . پیش بینی آب و هوا

اطمینان حاصل کنید، که قابلیت پیش‌بینی آب و هوا را در زمان واقعی در برنامه سفر خود قرار دهید. این به توریست ها کمک می‌کند، تا در مکان‌هایی با شرایط آب و هوایی مختلف برنامه ریزی کنند. این ویژگی درون برنامه‌ای بینش دقیقی در مورد شرایط آب و هوایی خاص از جمله بارندگی، تعریق و دمای یک مکان خاص ارائه می‌دهد.

6 . چندزبانگی

مردم در سراسر جهان سفر را به عنوان سرگرمی خود ترجیح می‌دهند. اگرچه انگلیسی یک زبان جهانی و رسمی است، اما گردشگران ترجیح می‌دهند، از زبان مادری خود استفاده کنند. از این رو، باید این ویژگی را به برنامه سفر خود اضافه کنید تا به مسافران کمک کند ملت‌ها، فرهنگ‌ها و مناطق جدیدی را که بازدید خواهند کرد کشف کنند.

کلام آخر …

اگر می‌خواهید هر یک از این اپلیکیشن‌هایی که برای کمک به شما گفتیم را انتخاب کنید و برای کسب درآمد و پیشرفت بیشتر خود آن‌ها را داشته باشید، کافی‌است به ما در تیم همند ، پیام داده و با ما در ارتباط باشید تا برای شما اپلیکیشن مورد نظرتان را بسازیم.

طراحی اپلیکشن موبایل | همند

 

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن