اپلیکیشن رستوران و سفارش غذا چیست | طراحی اپلیکیشن رستوران

همه ما با اپلیکیشن‌های سفارش غذا و اپلیکیشن رستوران، آشنا هستیم، به عنوان مثال اپلیکیشن‌‌هایی چون اسنپ فود که به راحتی می‌توانید در آن غذاهای خود را، هر چیزی را که بخواهد را سفارش دهید. این اپلیکیشن‌ها برای کسب درآمد، می‌توانند انتخابی خوب و عاقلانه باشند، به همین دلیل قصد داریم تا در ادامه شما را با این اپلیکیشن‌ها و طراحی و ساخت آن‌ها آشنا کنیم.

اپلیکیشن موبایل رستوران چیست؟

برنامه موبایل رستوران و اپلیکیشن غذا برنامه‌ای است که به مفهوم رستوران یا زنجیره‌ای از رستوران‌ها اختصاص داده شده است. چه اندروید و چه آیفون داشته باشید، هر روز از اپلیکیشن‌های موبایل در گوشی خود استفاده می‌کنید. بیشتر برنامه‌های رستوران حول سفارش آنلاین متمرکز هستند، اما می‌توانند اطلاعاتی درباره برنامه وفاداری رستوران، ویژه‌ها و تبلیغات در حال انجام نیز داشته باشند. برخی از برنامه‌های رستوران حتی به مهمانان اجازه می‌دهند میز رزرو کنند یا جای خود را در لیست انتظار بررسی کنند.

برای بسیاری از رستوران‌های زنجیره‌ای بزرگ، اپلیکیشن‌ها از ضروریات هستند. استارباکس با اپلیکیشن موبایل خود مفهوم سفارش از قبل را متحول کرد. در واقع، استارباکس با 31.2 میلیون کاربر، جایگاه دوم را برای بیشترین کاربران پرداخت موبایلی در ایالات متحده دارد و تنها پس از خود برنامه کیف پول اپل، رتبه دوم را دارد.

رستوران‌های زنجیره‌ای کوچک‌تر مانند Flour Bakery در بوستون نیز در راه‌اندازی یک برنامه رستوران محلی موفق شده‌اند و از آن به عنوان بستری برای جمع‌آوری و استفاده از امتیاز وفاداری مشتری توسط مهمانان استفاده می‌کنند. اگرچه به ندرت پیش می‌آید که برنامه‌ای برای یک رستوران کوچک باشد، اما خوب است که اصول توسعه اپلیکیشن موبایل را بدانید تا بتوانید تصمیمی آگاهانه برای رستوران خود و طراحی برنامه و اپلیکیشن برای آن بگیرید.

.. اپلیکیشن فروشگاهی چیست | طراحی اپلیکیشن فروشگاهی ..

اپلیکیشن موبایل رستوران چیست

اپلیکیشن رزرو غذا چه ویژگی‌هایی دارند؟

طراحی اپلیکیشن سفارش غذا ، پلتفرم‌هایی هستند که بسیاری از رستوران‌ها را در یک سیستم ترکیب می‌کنند و سفارش آنلاین برای تحویل را بسیار راحت‌تر می‌کنند. محبوب‌ترین این برنامه‌های سفارش رستوران و غذا، Grubhub، DoorDash، Uber Eats و Postmates و snappfood هستند. به عنوان صاحب رستوران، ممکن است شنیده باشید که از این پلتفرم‌ها به عنوان پلتفرم‌های تحویل شخص ثالث یاد می‌شود.

در حالی که این پلتفرم‌ها بین مصرف‌کنندگان بسیار محبوب هستند، اغلب با هزینه‌های بالایی همراه هستند: تا 30٪ از هر سفارش به صورت کارمزد به جمع‌آورندگان شخص ثالث پرداخت می‌شود. این هزینه‌ها به شدت به سود یک رستوران می‌خورد و حاشیه سود در حال حاضر کم است. استفاده از این برنامه‌های شخص ثالث همچنین این امکان را از رستوران‌ها می‌گیرد که داده‌های ارزشمند مشتریان را به دست آورند، برند خود را کنترل کنند و مشتریان وفادار ایجاد کنند.

آیا باید برای رستوران خود یک اپلیکیشن داشته باشیم؟

برنامه‌های تلفن همراه رستوران، مانند موارد بالا برای اکثر رستوران‌ها، به‌ویژه آن‌هایی که فقط یک یا دو مکان دارند، کافی هستند. تیم طراحی و ساخت اپلیکیشن همند ، تمام ارزش یک برنامه سفارش رستوران یا برنامه وفاداری رستوران، از جمله سفارش آنلاین، وفاداری مهمان و تبلیغات را، بدون هزینه‌های بالای توسعه برنامه شخصی شما، ارائه می‌کنند.

طراحی اپلیکیشن سفارش غذا

اگر هنوز به دنبال ایجاد برنامه شخصی خود هستید، چند نکته وجود دارد که باید در نظر داشته باشید:

  • آیا سرمایه‌ای برای کار با یک برنامه‌نویس حرفه‌ای یا سازنده اپلیکیشن رستوران کنار گذاشته‌اید؟
  • آیا برنامه‌ای برای گسترش رستوران خود به یک عملیات در مقیاس بزرگ با مکان‌های مختلف دارید؟
  • آیا منابعی دارید که به تبلیغ برنامه خود و افزایش دانلود مهمان اختصاص دهید؟
  • آیا عملکردی که به دنبال آن هستید برای رستوران خود آنقدر منحصر به فرد است که نتوانید از راه حل موجود استفاده کنید؟

اگر پاسخ هر چهار سوال “بله” است، در اینجا چند مرحله برای شروع وجود دارد :

چگونه یک اپلیکیشن موبایل،‌ برای رستوران خود داشته باشیم؟

 

اپلیکیشن رستوران

۱. نظرسنجی از کاربران

قبل از هرکاری، برای داشتن اپلیکیشن رستوران بهتر و کارآمد‌تر، باید نظرات،‌پیشنهادات و انتقادات کاربران همیشگی خود را بدانید و از آن‌ها کمک بگیرید. در مورد پایگاه مشتری خود تحقیق کنید تا مشخص شود که آیا علاقه وجود دارد یا خیر. آیا آن‌ها از برنامه و اپلیکیشن استفاده خواهند کرد؟ و برای چه هدفی این اپلیکیشن ساخته می‌شود؟

همچنین، نگاهی به نحوه سفارش مشتریان خود بیندازید: آیا بیشتر به صورت حضوری است؟ در وب سایت شما؟ از طریق یک برنامه تحویل شخص ثالث؟ این برای این که، ببینید آیا راه‌هایی برای بهینه‌سازی تجربه سفارش مهمان‌تان بدون نیاز به ساختن یک برنامه از ابتدا وجود دارد یا خیر، مفید است.

۲ . یک توسعه دهنده با تجربه و حرفه‌ای پیدا کنید

توسعه دهنده‌ای را پیدا کنید که تجربه کار با صنعت رستوران را داشته باشد. برای اینکه این برنامه موفق باشد، باید مطمئن شوید که رابط کاربری ساده، طراحی بصری و تجربه کاربری بدون اشکال دارد. این تنها با یک توسعه دهنده باتجربه امکان پذیر خواهد بود، بنابراین با این تصمیم فکر کنید. همند، در این زمینه، سال‌هاست که تجربه دارد و می‌تواند به شما کمک بزرگی کند.

.. اپلیکیشن آموزشی چیست؟ | طراحی اپلیکیشن آموزشی ..

نمونه‌کارها | همند

۳ . اطمینان حاصل کنید که برنامه با برند شما مطابقت دارد

برنامه شما، توسعه برند رستوران شما است. کاربران باید انتظار داشته باشند که در هنگام تعامل با اپلیکیشن موبایل شما همان تجربه‌ای را داشته باشند که در فروشگاه انجام می‌دهند، بنابراین طراحی اپلیکیشن بسیار مهم است. برنامه‌های رستوران، رابطه مهمانان شما را با رستوران تقویت می‌کنند و به آن‌ها اجازه می‌دهند تا از کف دست، نقطه تماسی با آشپزخانه داشته باشند.

۴ . آن را با تنظیمات موجود خود ادغام کنید

مطمئن شوید که برنامه به طور یکپارچه با نقطه فروش (POS)، منوی شما و برنامه وفاداری و هدایای شما یکپارچه می‌شود. یک برنامه تلفن همراه باید فناوری درون فروشگاهی را تقویت کرده و با آن یکپارچه شود و در پشت صحنه برای ایجاد یک تجربه مهمان لذت بخش کار کند. اگر برنامه سفارش تلفن همراه در سیستم فروش بلیط آشپزخانه یا رستوران شما ادغام نشده باشد، بهبودهایی در کارایی ارائه شده توسط یک برنامه سفارش تلفن همراه باطل است.

.. اپلیکیشن شرکتی چیست | طراحی اپلیکیشن شرکتی ..

اپلیکیشن موبایل رستوران

۵ . ROI خود را ردیابی کنید

دانلودهای برنامه و میزان استفاده مهمانان از آن را پیگیری کنید. مطمئن شوید که به طور مداوم تغییراتی ایجاد کرده و برنامه را در پاسخ به بازخورد مهمان بهینه کنید و مطمئن شوید که بیشترین بهره را از سرمایه گذاری خود می‌برید.

کلام آخر

بار دیگر شما را با اپلیکیشن دیگری آشنا کردیم تا کسب درآمد بهتر و بیشتری داشته باشید. در این مطلب شما را با اپلیکیشن رستوران و اینکه چگونه یک اپلیکیشن موبایل برای خود داشته باشید، آشنا کردیم. می‌توانید نظرات خود را در کامنت‌ها به ما بگویید و یا اگر قصد سفارش اپلیکیشن موبایل را دارید، می‌توانید با ما در تماس باشید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن