دلایل استفاده از اپلیکیشن موبایل برای کسب و کارتان

دلایل استفاده از اپلیکیشن موبایل برای کسب و کارتان

خیلی از کسب و کارهای اینترنتی هستند، که داشتن اپلیکیشن موبایل را برای کار خود ضروری نمی‌بینند و از مرایایی که می‌تواند داشته باشد، بی خبر هستند، به همین منظور در بررسی دلایل استفاده از اپلیکیشن موبایل برای کسب و کارتان خواهیم رسید.

دلایل استفاده از اپلیکیشن موبایل

اپلیکیشن‌های موبایل می‌توانند پایگاه‌های مشتریان وفادار بسازند و داده‌های دقیقی برای مشتریان ارائه دهند. کسب‌وکارها باید راه‌های زیادی را که این برنامه‌ها می‌توانند CX را تقویت کنند، بدانند. اگرچه مردم هنوز هم می‌توانند اینترنت را از طریق رایانه رومیزی تجربه کنند، برنامه‌های تلفن همراه به روشی فزاینده برای تعامل آنلاین تبدیل شده‌اند.

هر کسب و کار کوچک و متوسطی به یک اپلیکیشن موبایل نیاز ندارد، اما در شرایط مناسب می‌تواند ارزش افزوده داشته باشد. برنامه‌های تلفن همراه می‌توانند، به SMB‌ها در ایجاد وفاداری به برند و نظارت بر روابط تجاری کمک کنند، به‌ ویژه اگر ارتباط نزدیکی با مشتریان یا شرکای تجاری داشته باشند. آن‌ها همچنین می‌توانند تلاش‌های تبلیغاتی را افزایش دهند، تجزیه و تحلیل مشتری را بهبود بخشند و خرید آنلاین را تسهیل کنند. رهبران کسب و کار باید مزایای برنامه‌های تلفن همراه را بررسی کنند تا تعیین کنند آیا یک برنامه می‌تواند به رشد کسب و کار آن‌ها کمک کند یا خیر. در همند ، به بررسی این موضوع خواهم پرداخت، همراه ما باشید.

دلایل استفاده از اپلیکیشن موبایل

1 . وفاداری مشتری

اولین گزینه از دلایل استفاده از اپلیکیشن موبایل، وفاداری مشتری می‌باشد. کسب‌وکارهایی که در بازارهای با رقابت بالا فعالیت می‌کنند، باید برای ارتقای وفاداری مشتری، کار بیشتری انجام دهند. اپلیکیشن‌های موبایل می‌توانند، باعث افزایش وفاداری مشتری شوند، زیرا می‌توانند فرصت‌های تجاری تکراری خود را افزایش دهند و نرخ ارجاع را بهبود بخشند. آن‌ها همچنین می‌توانند نرخ پذیرش محصول و خدمات جدید را نیز افزایش دهند.

اپلیکیشن موبایل ارتباط راحت یک و دو طرفه را بین SMBها و مشتریانشان ارائه می‌دهد. ارتباطات راحت، منجر به تعامل مداوم می‌شود، که به کسب و کارها کمک می‌کند و رفتارهای مشتری را در طول زمان نظارت می‌کند، تا استراتژی‌های خود را بر اساس آن رفتارها تنظیم کنند. از این نظر، اپلیکیشن‌های موبایل می‌توانند رضایت مشتری را با هزینه کم، بهبود بخشند.

هنگامی که یک کسب و کار دارای یک پایگاه مشتری وفادار باشد، می‌تواند به راحتی رشد کوتاه مدت و بلندمدت را پیش بینی کند. پیش‌بینی پیشرفته به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد، تا پیشنهادات خود را تنظیم کنند و محصولات و خدماتی را ایجاد کنند، که پایگاه‌هایشان می‌خواهند. کسب‌وکارها می‌توانند وفاداری مشتری را با برنامه‌های کارت وفاداری، که مشتریان می‌توانند آن‌ها را خریداری کرده و در برنامه پیگیری کنند، افزایش دهند. برنامه‌های وفاداری می‌توانند به SMB‌ها کمک کنند، تا کسب‌وکار مشتریان تکراری را جذب کنند.

📱 بهترین روش های کسب درآمد از اپلیکیشن موبایل 📱

وفاداری مشتری

چگونه وفاداری مشتری را توسط اپلیکیشن موبایل افزایش دهیم؟

 

  • به کاربران برنامه جوایز دهید و آن‌ها را تشویق کنید. در میان بسیاری از گزینه‌های دیگر، می‌توانید یک سیستم امتیاز (بازگشت نقدی) را پیاده سازی کنید، که به خریداران با درصد مشخصی از خریدشان پاداش می‌دهد. سپس می‌توانند از این امتیازها در خریدهای بعدی استفاده کنند و یا به آن‌ها کد تخفیف بدهید.
  • به موقع توصیه‌های شخصی‌سازی شده محصول را ارائه دهید. این امر مستلزم مطالعه هوشمندانه جلسات کاربر است. سپس می‌توانید محصولات مربوطه را توصیه کنید، که آن‌ها را ادامه دهد.
  • به اشتراک گذاری اجتماعی را تشویق کنید. از دکمه‌های رسانه‌های اجتماعی استفاده کنید تا به کاربران برنامه خود انگیزه دهید تا تجربه خود را با برند شما به اشتراک بگذارند و آگاهی را گسترش دهند.

2 . برنامه‌های مارکتینگ

برنامه‌های مارکتینگ و بازاریابی، به کسب‌وکارها کمک می‌کند، تا به مشتریان جدید و موجود در مورد محصولات و خدمات جدید بگویند و آن‌ها را باخبر سازند. برنامه‌های تلفن همراه فعالیت‌های بازاریابی و تبلیغاتی را افزایش می‌دهند، زیرا از مشتریان احتمالی، می‌خواهند که فعالانه برنامه را جستجو و نصب کنند.

به عبارت دیگر، اپلیکیشن‌ ها سرنخ‌های ارزشمندی را به سمت بازاریابی کسب‌وکار جذب می‌کنند. سپس تیم‌های بازاریابی می‌توانند، بر استفاده از برنامه نظارت کنند و از استراتژی‌های تبلیغاتی برای هدف قرار دادن کاربران خاص، بر اساس اقدامات آن‌ها در برنامه استفاده کنند.

برنامه‌های موبایل همچنین به SMB‌ها کمک می‌کنند، کمپین‌های بازاریابی را راه‌اندازی کنند و به سرعت بین کمپین‌های متعدد چرخش کنند. تبلیغات در یک اپلیکیشن به سرمایه کمتری نسبت به روش‌های سنتی مانند تبلیغات رادیویی، تلویزیونی و چاپی پولی نیاز دارد، که می‌تواند برای SMB‌ها با بودجه‌های کم مفید باشد. بازاریابان همچنین می‌توانند، از تبلیغات برنامه برای هدف قرار دادن گروه‌های خاص استفاده کنند، که تقاضای سریع و حرکت بازار را ایجاد می‌کند.

3 . خرید آنلاین راحت‌تر

در دنیای دیجیتال، مشتریان هنگام انتخاب و سفارش محصولات و خدمات، خواهان انعطاف پذیری هستند. سازمان‌ها می‌توانند، برنامه‌های تلفن همراه را برای اطلاع رسانی و انجام خریدهای درون برنامه‌ای طراحی کنند.

در اوایل دهه 2010، کسب و کارها شروع کردند، به اجازه دادن به مشتریان برای سفارش برنامه‌های تلفن همراه. قبل از این زمان، مشتریان در سفارش محصول – به ویژه موارد گران قیمت – در برنامه‌ها تردید داشتند. با این حال، از آنجایی که کاربران در خرید گوشی‌های هوشمند خود راحت شدند، بسیاری از آن‌ها شروع به ترجیح این کانال کردند.

خرید آنلاین راحت‌تر

4 . یک رویکرد همه‌کانالی را فعال می‌کند

کسب‌وکارها می‌توانند، از رویکرد فروش همه‌کانالی استفاده کنند، تا به مشتریان یک تجربه خرید بی‌نظیر در دستگاه‌ها ارائه دهند. دسترسی Omnichannel به مشتریان امکان می‌دهد، از هر مکانی خرید کنند. SMB‌ها می‌توانند، تجربیات همه کاناله خود را با یک برنامه تلفن همراه بهبود بخشند، زیرا به مشتریان امکان می‌دهد، از تلفن‌های هوشمند خود خرید کنند.

5 . نظارت بر ارتباط با مشتری

بسیاری از کسب و کارها، برای درک ذهنیت مشتریان خود تلاش می کنند. کسب‌وکارها مدت‌هاست که برای نظارت بر روابط با مشتری به نظرسنجی‌های مشتریان متکی بوده‌اند، اما با گسترش دستگاه‌های تلفن همراه می‌توانند، اطلاعاتی را از برنامه‌ها نیز جمع‌آوری کنند. به عنوان مثال، SMBها می‌توانند، تعداد دفعات استفاده مشتریان از برنامه را نظارت کنند و تعیین کنند که چه تبلیغاتی ممکن است به آن علاقه داشته باشند و بازخورد درخواستی و ناخواسته را بررسی کنند.

نظارت بر ارتباط با مشتری

6 . آگاهی از برند

از دیگر دلایل استفاده از اپلیکیشن موبایل، آگاهی برند می‌باشد، نرم افزار موبایل، که از اعلان‌های فشاری استفاده می‌کنند، می‌توانند در طول زمان به تعامل مشتریان کمک کنند. SMBها می‌توانند با اعلان‌هایی در مورد اخبار و تبلیغات محصول از طریق برنامه‌ها به همه یا زیر مجموعه‌های کاربران دسترسی پیدا کنند. آن‌ها همچنین می‌توانند با اطلاعاتی مانند موقعیت مکانی و سابقه تعامل گذشته، هدف‌گیری دانه‌ای را انجام دهند.

با تنظیمات و پیکربندی‌های مناسب، اعلان های برنامه می‌تواند به کسب و کارها کمک کند، تا برند یا محصولات خود را در ذهن مشتریان نگه دارند. آگاهی از برند قوی می تواند به کسب و کارها کمک کند تا ترافیک دیجیتال را هدایت کنند، از رقبای خود بهتر عمل کنند و درآمد را افزایش دهند.

7 . داده کاوی |دلایل استفاده از اپلیکیشن موبایل

برنامه‌های موبایل فرصت‌های فوق العاده‌ای برای داده کاوی ارائه می‌دهند. SMB  می‌تواند، داده‌های جمع آوری شده را برای شناسایی الگوهای مشتری و پاسخ به تاکتیک‌های بازاریابی تجزیه و تحلیل کند.

همچنین، کسب‌وکارها می‌توانند، داده‌های برنامه تلفن همراه را با داده‌های منابع دیگر، مانند پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی و تعامل مستقیم با مشتری، ترکیب کنند. کسب و کارها نیز، می‌توانند این اطلاعات را ادغام و تجزیه و تحلیل کنند تا علایق مشتری و روند خرید را بهتر درک کنند.

8 . ارزش بیشتری را به مشتریان خود ارائه دهید

اپلیکیشن‌های موبایل در دهه گذشته یا بیشتر، چشم انداز کسب و کار را به طور قابل توجهی تغییر داده اند. صاحبان مشاغل در حال حاضر به شدت به فناوری برای شروع و تکمیل معاملات با مصرف کنندگان متکی هستند. برنامه‌های موبایل یکی از عناصر اصلی فناوری مدرن هستند، که به طور مداوم نحوه خرید و برآوردن نیازهای مصرف کنندگان را تغییر می‌دهند.

با افزایش سرعت پیشرفت تکنولوژی، انتظارات مصرف کنندگان نیز افزایش می‌یابد. اپلیکیشن‌های موبایل، اغلب کانالی عالی برای برآورده کردن این انتظارات هستند. برای مثال، یکی از انواع کسب‌وکارهای کلیدی که بیشترین سود را از استفاده از اپلیکیشن‌های موبایل می‌برد، خرید خرده‌فروشی است. با استفاده از تلفن همراه، مطمئناً کالاها و خدمات خود را در دسترس تر و استفاده آسان تر می‌کنید. رفتار مصرف‌کننده مدرن، راحتی را در اولویت قرار می‌دهد و اپلیکیشن‌ها آن را در دسترس مشتری قرار می‌دهند.

ارزش بیشتری را به مشتریان خود ارائه دهید

9 . برند و کسب و کاری قوی‌تر خواهید ساخت

یکی دیگر از دلایل استفاده از اپلیکیشن موبایل، قوی‌ساختن برند کسب و کار شماست. هرچه ارزش بیشتری برای مشتریان خود قائل شوید، علاقه بیشتری به برند شما ایجاد می کنند. با این حال، دستیابی به یک تجربه عمیق از برند بدون تلاش های عمدی برندسازی غیرممکن است. در این بخش است که توسعه اپلیکیشن موبایل و همچنین طراحی اپلیکیشن موبایل به کمک شما خواهد آمد.

نکته مهمی که باید بدانید این است که آژانس‌های مارکتینگ، از برنامه‌های تلفن همراه، برای تقویت آگاهی از برند و حفظ یک رابطه شکوفا با مشتریان خود استفاده می‌کنند.

10 . کنترل بیشتری خواهید داشت

داشتن یک اپلیکیشن، کنترل بسیار زیادی بر نحوه اداره کسب و کارتان به شما می‌دهد. چندین زمینه وجود دارد که می‌توانید از کنترل گسترده‌ای که به دست می آورید بهترین استفاده را ببرید. برخی از این گزینه‌ها را به شما خواهیم گفت :

کنترل بیشتری خواهید داشت

برندیگ از دلایل استفاده از اپلیکیشن موبایل

وقتی صحبت از نحوه مشاهده مشتریان از برند شما می‌شود، طراحی اپلیکیشن شما یک عنصر حیاتی در دستیابی به اثر مورد نظر است. از لوگو و جلوه‌های انتقال گرفته تا همه انیمیشن‌های دیگر، برنامه تلفن همراه شما یک راه عالی برای تغییر استراتژی برندسازی شما با تکامل کسب‌وکارتان است.

📱 ۶ اصول اولیه در ساخت اپلیکیشن موبایل 📱

امنیت

امنیت پایه و اساس انجام موفقیت آمیز تجارت آنلاین است. با این حال، استفاده از یک برنامه چند فروشنده یا هر کانال دیگری ممکن است به این معنی باشد که کنترل کمتری بر امنیت معاملات تجاری خود دارید.

کلام آخر

در این مقاله به بررسی دلایل استفاده از اپلیکیشن موبایل برای کسب و کارتان، پرداختیم و ۱۰ دلیل را برای شما توضیح دادیم، تا بیشتر به کسب درآمد با اپلیکیشن موبایل، فکر کنید.

با این حال، اگر قصد دارید که اپلیکیشن موبایل داشته باشید و از آن به کسب درآمد درست برسید، طراحان حرفه‌ای همند، در خدمت شما هستند و به شما در این راه کمک می‌کنند.

طراحی اپلیکشن موبایل | همند

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن