اپلیکیشن photolab

اپلیکیشن photolab

عکس‌های خود را زیبا کنید

برای بسیاری از کاربران فضای مجازی پیش آمده که بخواهند، عکسی را در پیام‌رسانی بفرستند، اما آن عکس نسبت به خط افقی اریب افتاده، یا از تناسب نور، رنگ و عواملی مانند آن برخوردار نمی‌باشد.
گاهی خواسته‌اید، تا عکسی را در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی به اشتراک بگذارید، اما ترجیح داده‌اید که برای افزایش زیبایی آن عکس، از جلوه‌ها و فیلترهای متفاوت استفاده کنید، داشتن یک نرم‌افزار (اپلیکیشن) روی موبایلتان، چنین کاری را بسیار آسان و در دسترس‌تر خواهد کرد.

کمی از فتولپ بدانید

فتولب، یک نرم افزار ویرایش عکس به صورت نیمه‌آنلاین است. تغییراتی مانند چرخ دلخواه، برش، تنظیم نور، رنگ، کنتراست و عواملی مانند این موارد، ایجاد نوشته روی عکس با فونت و رنگ دلخواه و قرار دادن اموجی روی تصویر بدون نیاز به اینترنت انجام می‌شود.
ولی ایجاد جلوه‌های ویژه و هنری روی عکس‌ها که توسط هوش مصنوعی انجام می‌شود، به دلیل لزوم استفاده از یک سرور قدرتمند نیاز به اتصال اینترنتی دارند.

photolab

کاربر می‌تواند پیش از ذخیره نهایی خروجی، آن را با عکس اولیه مقایسه کند تا بهترین نتیجه را انتخاب کند. تم اپلیکیشن حالت‌های تاریک و روشن (قابل تنظیم و به صورت خودکار) را در برمی‌گیرد.

کارفرما : آقای مهندس ماهانی
زمان اجرا : تابستان 1400

ویژگی‌های این اپلیکیشن

  • پردازش تصویر
  • هوش مصنوعی
  • firebase
  • tensorflow
  • افکت‌های آماده
  • عکس‌برداری
  • گالری

کارهای تیم طراحی و فنی

بازطراحی رابط و تجربه‌ی کاربری

اپلیکیشن‌های موبایل، هر اندازه هم که فنی و کارآمد نوشته شده باشند، بدون ظاهری زیبا موفقیت چندانی را در بازار کسب نخواهند کرد. تیم طراحی همند با تحلیل نیازهای کاربران، بازطراحی کامل اپ و افزودن انیمیشن‌های جذاب، تجربه‌ی دلپذیرتری را از آن برای کاربر فراهم کرده‌اند. برای افزایش آسانی کار با اپ، امکان عکس‌برداری و دسترسی به عکس‌های موجود در موبایل به صورت گالری در خود اپ گنجانده شده است.

استفاده از بستر گوگل

ذخیره و بازیابی داده‌ها با استفاده از فایربیس که یکی از سرویس‌های گوگل بوده و ساختار آن بارها توسط متخصصان آن شرکت بررسی و بهینه شده، صورت می‌گیرد. پایگاه داده‌ی فایربیس، علاوه بر افزایش کارایی اپلیکیشن، امنیت اطلاعات کاربر را (به دلیل سیاست‌های حریم شخصی گوگل) تضمین می‌کند.

بهینه‌سازی

سرور فتولب برپایه‌ی سیستم هوش مصنوعی TensorFlow عکس‌ها را پردازش می‌کند. کدها و فرآیندها در بخش‌های گوناگون اپ بهینه شده‌اند؛ به عنوان مثال، با این که اپلیکیشن به صورت بلادرنگ (Realtime) ویرایش‌ها را نمایش می‌دهد و به عبارتی پیوسته در حال رندر کردن تصاویر است، کارایی آن پایین نمی‌آید. بهینه‌سازی دیگری که تحت تنسرفلو ایجاد شده، برنامه‌نویسی پویا (Dynamic Programming) است. در این حالت، بسیاری از قابلیت‌ها می‌توانند بدون نیاز به آپدیت کردن اپ، از سمت سرور  به اپ افزوده شوند. انیمیشن‌های طراحی‌شده در کتابخانه‌های پیش‌فرض اندروید وجود ندارد و بسته‌های مخصوص انیمیشن به صورت جداگانه روی آن نصب و شخصی‌سازی شده‌اند.

گالری جلوه‌ها

جلوه‌های هنری در بخشی جداگانه از اپ به صورت یک گالری غنی از انواع افکت‌ها قرار داده شده‌اند. کاربران می‌توانند یک افکت را لایک کرده یا برای استفاده در آینده نشانه‌گذاری کنند. این گالری شامل آخرین افکت‌ها (مرتب سازی بر پایه‌ی تاریخ) و جلوه‌های برتر (مرتب سازی بر اساس تعداد لایک) نیز می‌باشد. در حال حاضر برنامه‌نویسی برای امکان ایجاد افکت و الگوهای ترکیبی از افکت‌ها توسط کاربر در حال انجام است و امکان خرید و فروش آن‌ها نیز در آینده‌ی نزدیک اضافه خواهد شد.

کار طراحی واسط کاربری اپلیکیشین رو به خوبی انجام دادند. تیم پاسخگو و پیگیر. تیم پیاده‌سازی نیز با سرعت معقول و با کیفیت خوب کار رو تحویل دادند. ارتقای نرم‌افزار موبایل بسیار عالی انجام شد.

لینک این اپلیکیشن : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.berryml.photo_berry

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن