اپلیکیشن پزشکی چیست؟ طراحی اپلیکیشن پزشکی

اپلیکیشن پزشکی چیست؟ طراحی اپلیکیشن پزشکی

طراحی اپلیکیشن پزشکی، به دنیای پزشکان و همچنین بیماران، کمک‌های بسیار بزرگی کرده است. دیگر بیماران برای تعیین وقت، نیازی به رفتن به مطب دکتران و درگیری برای وقت گرفتن ندارند. دکتران به راحتی می‌توانند علائم بیمار خود را از طریق این اپلیکیشن‌ها بدانند و آن را درمان کنند. در ادامه بیشتر در مورد طراحی اپلیکیشن پزشکی و ساخت و توسعه آن، با شما عزیزان، صحبت خواهیم کرد.

اپلیکیشن پزشکی چیست؟

برنامه‌های پزشکی تلفن همراه، در حقیقت، دستگاه‌های پزشکی هستند، که برنامه‌های تلفن همراه هستند، و دارای عملکرد نرم‌افزار دستگاهی هستند، که با تعریف دستگاه در بخش 201(h) قانون غذا، دارو و آرایشی مطابقت دارد و لوازم جانبی یک دستگاه پزشکی تنظیم‌شده است، یا تبدیل به یک دستگاه پزشکی می‌شود. پلت فرم تلفن همراه به یک دستگاه پزشکی تنظیم شده. مصرف‌کنندگان می‌توانند از برنامه‌های پزشکی تلفن همراه و اپلیکیشن‌های تلفن همراه برای مدیریت سلامت و تندرستی خود استفاده کنند، مانند نظارت بر کالری دریافتی خود برای حفظ وزن سالم. به عنوان مثال، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) Milestones TrackerExternal Link Disclaimer چک لیست‌هایی را برای والدین و مراقبین ارائه می‌دهد تا ببینند آیا یک نوزاد یا کودک به نقاط عطف رشدی متداول می‌رسد یا خیر.

اپلیکیشن پزشکی چیست؟ طراحی اپلیکیشن پزشکی

هدف دیگر طراحی اپلیکیشن‌ پزشکی ، کمک به متخصصان مراقبت‌های بهداشتی در بهبود و تسهیل مراقبت از بیمار است. برنامه سلب مسئولیت پیوند خارجی مدیریت پزشکی اورژانس تشعشع (REMM) به ارائه دهندگان مراقبت‌های بهداشتی راهنمایی برای تشخیص و درمان آسیب‌های ناشی از تشعشع را می‌دهد. برخی از اپلیکیشن‌های پزشکی تلفن همراه می‌توانند سرطان یا ناهنجاری‌های ریتم قلب را تشخیص دهند، یا به‌عنوان «فرمان مرکزی» برای گلوکز متری که توسط یک بیمار دیابتی وابسته به انسولین استفاده می‌شود، عمل کنند.

مزایای توسعه اپلیکیشن پزشکی

همه ما می‌دانیم که بیمارستان‌ها و کارکنان مراقبت‌های بهداشتی در سراسر جهان در حال انجام تلاش‌های شجاعانه برای نجات جان افراد در طول همه گیری هستند. اما COVID-19 هنوز به سرعت در حال گسترش است. هیچ استراحتی برای پزشکان یا پرستاران در خط مقدم جنگ بی پایان وجود ندارد. از آنجایی که ویروس کرونا صنعت مراقبت‌های بهداشتی را تحت تاثیر قرار می دهد، حفظ فاصله اجتماعی تنها راه ما برای کاهش بار بیمارستان‌ها است.

اپلیکیشن‌های پزشکی به بیماران کمک می‌کنند تا با پزشکان ارتباط برقرار کنند و بار کار کارمندان مراقبت‌های بهداشتی را کاهش دهند. این برنامه‌های تلفن همراه با اتصال آنها به پزشکان معتبر از طریق تماس، متن یا تماس تصویری، کمک مجازی 24×7 را به بیماران ارائه می‌دهند.

مزایای توسعه اپلیکیشن پزشکی

با توجه به این نوع توسعه نرم‌افزار، پزشکان می‌توانند در مورد علائم بیمار خود بیاموزند و نسخه دیجیتالی (در صورت نیاز) ارائه دهند. بر اساس گزارش Statista، با برگزاری چنین توسعه اپلیکیشن موبایل، انتظار می رود صنعت سلامت موبایل در سال جاری به 60 میلیارد دلار برسد. مزایای زیادی در ارتباط با توسعه اپلیکیشن موبایل مراقبت‌های بهداشتی، به ویژه در این بحران وجود دارد. بیایید به برخی از مزایای توسعه اپلیکیشن موبایل سفارشی برای رشته پزشکی نگاهی بیندازیم.

از مقاله‌های جدید جا نمون

<< اپلیکیشن رستوران و سفارش غذا چیست | طراحی اپلیکیشن رستوران >>

مراقبت از بیمار در منزل

امروزه اپلیکیشن‌های پزشکی، نعمتی برای پزشکان و سایر کارکنان مراقبت‌های بهداشتی محسوب می‌شوند. برنامه پزشک، پزشکان را در مورد علائم و شرایط بیمار بیمار به روز می‌کند. این برنامه‌ها را می‌توان برای اندازه گیری علائم بیماری و ایجاد گزارش طراحی کرد. پزشک ممکن است پس از گزارش تصمیمات درستی بگیرد، حتی نسخه‌هایی را که می‌توان از طریق برنامه دریافت کرد. در یک نظرسنجی اخیر، مشخص شد که 92٪ از پزشکان از برنامه‌های مراقبت های بهداشتی برای بهبود سلامت بیماران حمایت می‌کنند، در حالی که 40٪ معتقدند که می‌توانند بازدید از کلینیک را کاهش دهند.

ظهور مدل‌های کسب و کار جدید و فرصت‌ها

اینطور نیست که برنامه‌های پزشکی تأکید اصلی خود را بر روی پزشکان و بیماران نشان می‌دهند، اما آن‌ها مدل‌ها و فرصت‌های تجاری جدیدی را ارائه می‌کنند. کارکنان مراقبت‌های بهداشتی دیگر از شیوه‌های قدیمی استفاده نمی‌کنند، بلکه از برنامه‌های تلفن همراه برای ارجاع استفاده می‌کنند.

این اساسا یک سیستم مدیریت ارجاع مبتنی برابر است. پزشکان همچنین می‌توانند، ارجاعات مدبرانه بنویسند، که به نوبه خود بر سازمان‌های پزشکی تأثیر می‌گذارد تا از طریق افزایش اطلاعات بیماران، خود را به صورت دیجیتالی تبلیغ کنند. این روزها قرار گرفتن در معرض حوزه پزشکی گسترش یافته است و با جهش و مرزهای بسیار متنوع شده است. بسیاری از مردم برنامه‌های مراقبت‌های بهداشتی را برای اهداف متعدد مانند سلامت زنان و مراقبت از بارداری، مراقبت‌های بهداشتی سالمندان و غیره دانلود می‌کنند که فرصت‌های پر جنب و جوش جدیدی را در این فرآیند باز می‌کند.

مراقبت به موقع حتی در مکان‌های دور

مناطق روستایی یا مکان‌های دورافتاده با امکانات پزشکی محدود در اطراف می‌توانند از مزایای برنامه‌های پزشک بهره ببرند. این مناطق می‌توانند با استفاده از برنامه‌های تلفن همراه از مراقبت به موقع بهره‌مند شوند. با برقراری تماس ویدیویی با پزشکانی که نسخه‌های دیجیتالی (در صورت وجود) تجویز می‌کنند، اکثر ساکنان در مکان‌های دور می‌توانند بدون نیاز به سفر به بیمارستان، مراقبت‌های بهتری دریافت کنند. به این ترتیب، بازدیدهای منظم از کلینیک به طور جمعی کاهش می‌یابد زیرا پزشکان از طریق برنامه تلفن همراه بر سلامت بیماران خود نظارت می‌کنند. همچنین، کاربران می‌توانند نکات بهداشتی ضروری را از طریق اعلان های فشار دریافت کنند.

مراقبت به موقع حتی در مکان‌های دور

از این مقاله جا نمونی

<< اپلیکیشن فروشگاهی چیست | طراحی اپلیکیشن فروشگاهی >>

فرصت‌های پر جنب و جوش جدید ایجاد می‌کند

از پذیرش فناوری‌های پیشرفته تا تمرکز بیشتر بر ارائه مراقبت‌های بهداشتی بیمار محور، انتظار می‌رود بسیاری از عوامل کلیدی فرصت‌های رشد را در توسعه برنامه‌های کاربردی موبایل مراقبت‌های بهداشتی ایجاد کنند. چندین دسته از برنامه‌های پزشک، مانند مراقبت از بارداری و سلامت زنان بارگیری‌های بیشتری را نشان می‌دهند و فرصت‌های پر جنب و جوش جدیدی را در توسعه اپلیکیشن موبایل ایجاد کرده اند. اگر علاقه مند به توسعه اپلیکیشن موبایل بر اساس درخواست پزشک هستید، می‌توانید با یک شرکت معروف توسعه اپلیکیشن موبایل ارتباط برقرار کنید.

ویژگی های‌کلیدی توسعه اپلیکیشن دکتر موثر

ویژگی‌های زیادی وجود دارد که برای توسعه یک برنامه کاربردی تلفن همراه پزشک ماهر بر حسب تقاضا مورد نیاز است. یک Doctor App (به عنوان مثال دکتر دکتر ) باید تمام ویژگی‌ها و قابلیت‌های مهم را داشته باشد تا بیماران بتوانند با استفاده از آن به راحتی با پزشکان خود ارتباط برقرار کنند. همچنین، هر اپلیکیشن پزشک باید کاربرپسند باشد. از آنجایی که این برنامه ها باید اطلاعات زیادی از بیمار را ذخیره کنند، باید با بهترین ویژگی‌های امنیت داده طراحی شوند.

ایجاد صفحه ورود و پروفایل کاربری

طراحی اپلیکیشن پزشکی، باید با ساخت صفحه ورود و نمایه کاربر آغاز شود. در این صفحه، کاربران می‌توانند مشخصات خود را که شامل نام، سن، جنسیت و اطلاعات تماس می‌باشد اضافه کنند. همچنین، می‌توانید به کاربر بگویید که جزئیات اساسی در رابطه با سلامتی خود ارائه دهد که، می‌تواند شامل وزن، قد، جزئیات بیماری‌های رایج مانند دیابت یا مشکلات خاص مانند فشار خون بالا یا پایین باشد. تمام این جزئیات به عنوان یک نمودار پزشکی منحصر به فرد از بیمار عمل می‌کند.

قرار ملاقات‌ها

این ویژگی در لیست مهم ترین ویژگی‌های یک برنامه پزشک در نظر گرفته می‌شود. توانایی هر برنامه پزشک برای رزرو، برنامه ریزی مجدد و لغو قرار ملاقات برای برقراری ارتباط مؤثر بین پزشکان و بیماران حیاتی است. امروزه این ویژگی شگفت انگیز در بهترین برنامه های پزشک وجود دارد. به دلیل مشغله‌های معمول، برنامه‌ریزی از طریق یک برنامه تلفن همراه راحت است، در زمان واقعی اتفاق می‌افتد و به‌طور خودکار اعلان‌ها را ارسال می‌کند.

قرار ملاقات‌ها

مشخصات دکتر ساختمان

ویژگی مهم بعدی این توسعه نرم افزار، ساختن مشخصات پزشک و کارکنان آن‌ها است. این شامل نام پزشک، و حوزه تخصصی او (مانند یک متخصص قلب یا یک پزشک) است. در جزئیات دیگر، باید شامل مکان کلینیک یا بیمارستان و روزها و زمان‌های خاصی باشد که در دسترس هستند. سال‌های تمرین، جزئیات مدارک پزشکی و صلاحیت به این مشخصات اهمیت می‌دهد.

پروفایل های بیمار

برای نمایه‌های بیمار، برنامه پزشک باید مواردی مانند اطلاعات شخصی را شامل شود، تا اگر پزشکان می‌خواهند برای اولین بار بیمار را بررسی کنند، بتوانند با سابقه موردی آشنا شوند. قابلیت های نسبی آپلود و اسکن اسناد بدون شک در چنین برنامه هایی مفید خواهد بود.

ردیابی

مهمترین ویژگی در توسعه اپلیکیشن موبایل هر پزشک، نظارت بر علائم حیاتی بیمار است. این باید شامل فشار خون، ضربان قلب، سطح قند خون، نبض، کالری دریافتی و غیره باشد.

ارتباط دو طرفه پزشک و بیمار

ارتباط موثر پزشک و بیمار برای رضایت بیمار و کارایی درمان مهم است. ارتباط از راه دور یک ویژگی عالی برای یک برنامه پزشک قابل اعتماد است. بیماران می‌توانند از پزشکان خود بازخورد دریافت کنند و از پیشرفت درمان و پیروی از دارو مطلع شوند. همچنین این یک واقعیت شناخته شده است که برای بسیاری از بیماران، استفاده از فناوری تلفن همراه دشوار است، در حالی که ارتباط مستقیم با پزشک یا سایر متخصصان پزشکی در چنین برنامه‌ای به طبیعی‌تر شدن تجربه تلفن همراه کمک می‌کند.

پرداخت و بازخورد

پرداخت، یکی دیگر از ویژگی‌های مهم توسعه نرم افزار مراقبت‌های بهداشتی است. اپلیکیشن باید با روش‌های پرداخت لازم ادغام شود تا کاربر هنگام پرداخت آنلاین با مشکل مواجه نشود. فاکتورهای ایمن و ایمنی باید گنجانده شوند تا از نشت اطلاعات بیمار محافظت شود. ویژگی‌های بازخورد می‌تواند به کاربران برنامه کمک کند تا برنامه و سرویس را بر اساس آن رتبه‌بندی کنند.

پرداخت و بازخورد

اطلاعیه

اعلان‌ها به عنوان بهترین قابلیت‌ها در توسعه هر اپلیکیشن موبایلی در نظر گرفته می‌شوند. هم پزشکان و هم بیماران می توانند از اعلان‌ها بهره مند شوند. پزشکان می‌توانند در مورد قرار ملاقات‌ها و تغییرات در برنامه های خود اعلان دریافت کنند. از سوی دیگر، می‌توان به بیماران یادآوری کرد که دارو مصرف کنند، به بیمارستان مراجعه کنند، اقدامات پزشکی انجام دهند یا نسخه‌های خود را دوباره پر کنند.

مناسب برای تو

<< اپلیکیشن آموزشی چیست؟ | طراحی اپلیکیشن آموزشی >>

دسترسی آفلاین

دسترسی بدون وقفه به اینترنت در مورد تجربه مراقبت‌های بهداشتی مهم است. از آنجایی که پزشکان باید روزانه با موارد اورژانسی مواجه شوند، زندگی نباید به کیفیت اتصال اینترنت بستگی داشته باشد. به همین دلیل است که دسترسی آفلاین یک ویژگی حیاتی برای بسیاری از برنامه های پزشکی برای پزشکان است و به همین دلیل است که شرکت‌های توسعه‌دهنده اپلیکیشن موبایل باید اطمینان حاصل کنند که در صورت قطع برق یا هر مشکل دیگری، تمام داده‌های بهداشتی حیاتی ذخیره شده در برنامه دارای یک نسخه پشتیبان آفلاین هستند.

کلام آخر..

همانطور که در بالا گفتیم، طراحی اپلیکیشن پزشکی مزایای بسیار زیادی دارد و جزو اپلیکیشن‌هایی است که برای بیماران بسیار ضروری و کاربردی است. اگر شما نیز به فکر آن افتاده‌اید که اپلیکیشن پزشکی داشته باشید و از طریف آن به کسب درآمد برسید، بهتر است با تیم حرفه‌ای همند ، در ارتباط باشید تا هر آنچه که برای کسب درآمد و ساخت و طراحی یک اپلیکیشن می‌خواهید، در اختیار شما قرار دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن