معرفی اپلیکیشن ۱۳۷

معرفی اپلیکیشن ۱۳۷

اپلیکیشن ۱۳۷

سامانه ارتباط مردمی شهرداری (۱۳۷) جامع‌ترین نرم افزار ارتباط مردمی کشور می‌باشد. نرم افزار ۱۳۷ مشتمل بر ۱۱ زیر سیستم جهت مدیریت کامل بر درخواست های شهروندان در تمامی حوزه‌های شهرداری می‌باشد. سامانه ۱۳۷ مدیریت شهری راهکاری برای حل مشکلات مردم و شهرداری هاست که نیاز مراجعه حضوری مردم را برطرف نموده است.

ادامه
سامانه ۱۳۷

همه چیز در مورد سامانه ۱۳۷

به تازگی شهرداری تهران سامانه‌ای به نام سامانه ۱۳۷ را ایجاد کرده است که توانسته در رویکردی نوین با به کار بستن دانش فناوری اطلاعات و سیستم های مخابراتی و با بهره گیری از توان متخصصان داخلی و مجرب در مدیریت شهری، به انجام سریع ودقیق امور شهری با مشارکت مستقیم و فعال شهروندان می‌پردازند و توجه ساکنین شهر را نسبت به محیط زندگی خود وا می‌دارد.

ادامه

انواع قراردادها: قسمت دوم

در قسمت اول گفتیم پیکره دانش مدیریت پروژه (PMBOK) قراردادها را بر اساس میزان تسهیم ریسک میان کارفرما (خریدار) و پیمانکار (فروشنده) به سه دسته «قیمت ثابت»، «بازپرداخت هزینه»، و «حق‌العمل کاری» تقیسم می‌کند. در این قسمت با تایپ‌های مختلف هر کدام از دسته‌های یاد شده آشنا خواهیم شد.

ادامه

انواع قراردادها: قسمت اول

آیا می‌دانستید اکثر خریداران به سراغ قراردادهای «قیمت ثابت» میروند، در حالیکه اکثر فروشندگان به دنبال قرارداد «بازپرداخت هزینه» هستند؟ وقتی با قراردادها سر و کار داریم، روش‌های مختلفی برای دسته‌بندی آنها وجود دارد. در این مقاله، انواع قراردادها را از منظر پیکره دانش مدیریت پروژه (PMBOK) بررسی می‌کنیم. خواهیم گفت، عامل تعیین کننده در این دسته‌بندی، سهم هر کدام از طرفین قرارداد در ریسک پروژه است.

ادامه

مدیریت پروژه

دانش «مدیریت پروژه» چیست؟ «مدیر پروژه» کیست؟ و «الزامات پروژه» کدام‌اند؟ در این مقاله قصد داریم به این سؤالات پاسخ دهیم.

طبق تعریف «پیکره دانش مدیریت پروژه» (PMBOK)، مدیریت پروژه عبارت است از:

بکارگیری دانش، مهارت‌ها، ابزارها و تکنیک‌ها در فعالیت‌های پروژه، جهت محقق ساختن الزامات پروژه.

ادامه

مقایسه ساختارهای سازمانی

ساختارهای سازمانی: قسمت چهارم

در قسمت‌های قبلی مجموعه مقالات «ساختارهای سازمانی»، با ساختارهای وظیفه‌ای، پروژه‌ای و ماتریسی آشنا شدیم. در قسمت آخر از این مجموعه، خلاصه آنچه در قسمتهای پیشین گفته شد را بطور اجمالی مرور کرده و به مقایسه ساختارها با یکدیگر می‌پردازیم.

ادامه

تأثیرگذاران سازمانی بر مدیریت پروژه

تأثیرگذاران سازمانی، مجموعه‌ای از عوامل و واقعیت‌ها هستند که بر هر پروژه‌ای تأثیر می‌گذارند؛ چه مثبت، چه منفی. در ادامه به مجموعه‌ای از عوامل تاثیرگذار در سازمان اشاره خواهیم کرد.

ادامه

ساختار سازمانی ماتریسی؛ ویژگی‌ها، انواع و مثال‌ها

در دو قسمت قبلی از مجموعه مقالات «ساختارهای سازمانی» با ساختارهای وظیفه ای و پروژه ای آشنا شدیم. با شناخت ویژگی‌ها، مزایا و معایب این دو ساختار، این ایده به ذهن می‌رسد که آیا نمی‌توان ساختاری داشت که مزایای هر دوی این ساختارها را داشته باشد؟

ادامه

ساختار پروژه ای در سازمان (نمونه‌، ویژگی ها، مزایا و معایب)

همانطور که در قسمت نخست از مجموعه مقالات «ساختارهای سازمانی» گفته شد، این ساختارها یکی از عوامل تأثیرگذار بر مدیریت پروژه هستند. در قسمت قبل، ساختار وظیفه‌ای (Functional) و ویژگی‌های آن شرح داده شد.

ادامه

ساختار وظیفه ای سازمان

از آنجایی که ساختارهای سازمانی از مهمترین عوامل تأثیرگذار بر مدیریت پروژه هستند، شناخت و درک انواع آنها، از منظر مدیریت پروژه، از اهمیت فراوانی برخوردار است. در این قسمت از مجموعه مقالات ساختارهای سازمانی، با «ساختار وظیفه ای» یا «کارکردی» آشنا خواهیم شد. همچنین …

ادامه