مزایای طراحی اپلیکیشن موبایل برای کسب و کار اینترنتی

مزایای طراحی اپلیکیشن موبایل برای کسب و کار اینترنتی

با یک نگاه کلی، متوجه خواهید شد که کاربران ابزارهای دیجیتال، به صورت روزمره، از گوشی موبایل بیشتر از لپ‌تاپ‌ یا تبلت استفاده می‌نمایند. به این شکل، اهمیت وجود اپلیکیشن موبایل برای شما آشکار خواهد شد. در مقاله پیش روی همند ، به سوال پرتکراری پاسخ خواهیم داد که برای یافتن پاسخ آن، به این مقاله مراجعه نموده‌اید. چرا اپلیکیشن موبایل؟ در پاسخ به این سوال، به مزایای طراحی اپلیکیشن موبایل خواهیم پرداخت که تمامی صاحبان کسب و کارهای اینترنتی می‌بایست در مورد آن اطلاعات داشته باشند.

اپلیکیشن یا نرم افزار موبایل چیست؟

مانند لپ‌تاپ و کامپیوتر، تبلت‌ها و گوشی‌های موبایل نیز دارای نرم‌افزارهای ویژه و مخصوص به خود هستند که به آن‌ها اَپ یا اپلیکیشن (Application) گفته می‌شود. هر برنامه یا نرم‌افزاری که در گوشی موبایل، شما را برای انجام فعالیتی یاری می‌رساند، نرم‌افزار یا همان اپلیکیشن نامیده می‌شود. برای نصب این برنامه‌ها، باید به پلی استور (Play Store) یا کافه بازار مراجعه کنید که خود این مراجع نیز، نوعی اپلیکیشن هستند.

طراحی نرم افزار موبایل

آیا داشتن اپلیکیشن موبایل را برای هر کسب و کاری پیشنهاد می‌کنید؟

هر کسب و کار اینترنتی، ابتدا باید به یک دید کلی نسبت به چیستی کار خود و شناخت مخاطبین هدف دست یابد. این موضوع که مخاطبان، کدام روش را برای ارتباط با کسب و کار مدنظر خود ترجیح می‌دهند، بسیار مهم است. به هر حال انجام عمل سرچ و رسیدن به هدف مدنظر، برای هر کاربر بسته به سلیقه خود متفاوت است. برای مثال، کاربرانی وجود دارند که می‌خواهند راحت‌ و بی‌دردسر به هدف خود برسند و در مقابل، کاربران دیگری وجود دارند که وب‌گردی را به استفاده از اپلیکیشن موبایل ترجیح می‌دهند. برای اطلاع از این موضوعات، می‌توانید رفتار مشتریان خود را بررسی نمایید.

به طور کلی، کاربران ۸۵٪ زمان خود را در اپلیکیشن‌های کاربردی موبایل و ۱۵٪ وقت خود را به وب‌گردی می‌گذرانند. با یک نگاه به این درصدها، متوجه خواهید شد که مردم وجود یک اپلیکیشن کاربردی را به وقت گذرانی در سایت ترجیح می‌دهند. ماهیت یک اپلیکیشن موبایل خوب این است که در حوزه خدمات شما، هر آن‌چه مشتری نیاز دارد را یک جا برای دسترسی آسان‌تر او، آماده کنید.

📱 هر چیزی که در مورد اپلیکیشن موبایل لینکدین (LinkedIn) باید بدانید 📱

اپلیکیشن موبایل

مزایای وجود اپلیکیشن موبایل برای کسب و کار چیست؟

اگر به این موضوع فکر می‌کنید که داشتن اپلیکیشن برای کسب و کارتان سودمند است یا خیر، باید بگوییم که وجود اپلیکیشن، دارای مزایای متعددی است که در ادامه مقاله، به مهم‌ترین‌های آن خواهیم پرداخت:

۱. افزایش میزان فروش توسط اپلیکیشن

همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد، وجود اپلیکیشن، ارتباط مشتری با شما را افزایش می‌دهد چرا که پس از هر بار نصب اپلیکیشن، شما در معرض دید او خواهید بود و دسترسی آسان‌تر، به معنی استفاده بیشتر نیز می‌باشد. انجام یک سری فعالیت، می‌تواند شانس شما را برای فروش و استفاده بیشتر بالا ببرد:

  • ارسال اعلان‌های تبلیغاتی جذاب، مانند تخفیف و جایزه
  • نمایش انواع نوتیفیکیشن مانند اطلاع رسانی موجودی اجناس جدید
  • امکان خرید و پرداخت سریع در خود اپلیکیشن موبایل
  • ارتباط مستقیم با تمامی کاربران موجود در اپلیکیشن مشترک
  • ترغیب شدن مشتری به خرید در منزل و عدم نیاز به خروج از مکان

۲. افزایش مخاطب فعال با داشتن اپلیکیشن

یکی از مزایای بسیار خوب وجود اپلیکیشن، این است که می‌توانید اپ خود را در مراجعی مانند پلی استور و کافه بازار بگذارید. وجود اپلیکیشن، به شما کمک می‌کند تا کسب و کار خود را تنها به سایت محدود نکنید و بتوانید با ایده‌های جدید، مخاطبان بسیاری را جذب نمایید. تبدیل اپلیکیشن به برنامه‌ای بازی‌وار و ایجاد بخشی برای معرفی به دوستان، می‌تواند به توسعه کسب و کار شما کمک شایانی بکند. برای سرعت بخشیدن به جذب مخاطب، می‌توانید برای معرفی به دوستان نوعی جایزه یا تخفیف در نظر بگیرید.

۳. معرفی بهتر برند و نام تجاری

یکی دیگر از مزایای طراحی اپلیکیشن موبایل، معرفی بهتر برندتان است. مطمئناً تا به حال به این نکته توجه کرده‌اید که هر کسب و کار به نامی، اپلیکیشن موبایل خود را هم دارد. این موضوع به این معنا است که کسب و کارهای به نام، به اهمیت و تاثیری که وجود نرم‌افزار گوشی می‌تواند روی کار آن‌ها بگذارد، واقف هستند.

نصب یک اپلیکیشن روی گوشی موبایل، به معنای نزدیک‌تر شدن کسب و کار و مشتری است. برنامه موبایل، دست شما را برای ارسال اخبار و اطلاعیه‌های مرتبط باز می‌گذارد. از همه مهم‌تر، اپلیکیشن به شما این امکان را می‌دهد که نظرات مخاطبین خود را هم بدانید. چرا که با ایجاد فضای ثبت نظر کاربران، مخاطبان نظرات منفی و مثبت خود ا به اشتراک می‌گذارند. این روش به شما این امکان را می‌دهد تا به نقاط مثبت و منفی کسب و کار خود پی ببرید.

مزایای طراحی اپلیکیشن موبایل

۴. بالا بردن دسترسی مخاطب

در هر کسب و کاری، زمان‌هایی وجود دارد که فروشگاه یا دفتر خدمات بسته و تعطیل است. برای مثال،‌ در تایم شبانه که بیشتر کارکنان مجموعه حضور ندارند، با وجود اپلیکیشن، می‌توان درخواست خدمات مدنظر را ثبت کرد و به محض شروع ساعات کاری، کار شما در دست پیگیری قرار می‌گیرد. توجه داشته باشید که با سبک زندگی پرمشغله این روزها، گرایش مردم بیشتر به سمت این سبک خرید اینترنتی و یا دریافت خدمات می‌باشد.

۵. قابلیت به روزرسانی و ارتقای هر چه بیشتر خدمات

پیش‌تر اشاره کردیم که با وجود فضایی برای ارسال انتقادات، نظرات و پیشنهادات، می‌توانید ارتباط بیشتری با مشتریان خود برقرار کنید و از خواسته آن‌ها، آگاهی بیشتری داشته باشید. به این شکل، دست شما برای ارتقای بیشتر و بهتر کسب و کارتان باز خواهد بود. پس از هر بار آپدیت و ارتقا، شما می‌توانید با آنالیز روش کار رقبا، قابلیت‌های بیشتر و بهتری را به اپلیکیشن و کسب و کار خود اضافه کنید.

۶. ایجاد احساس امنیت در مشتری و مخاطب

آخرین و مهم‌ترین موردی که خوب است درباره آن بدانید، این است که ایجاد درگاه‌های امن و سریع برای پرداخت، اعتماد مشتری را دوچندان جلب می‌نماید. کمی قبل‌تر توضیح دادیم که مشتری و مخاطبان، از هر قشری که باشند، به دنبال امنیت، دسترسی سریع و سرعت بالای پیگیری هستند و چه چیزی بهتر از یک اپلیکیشن خوب، کامل و کارآمد می‌تواند از پس ارضا نمودن این خواسته‌ها بربیاید؟

۷. ارزش بیشتری را به مشتریان خود ارائه دهید

این مورد، در دهه گذشته یا بیشتر، چشم انداز کسب و کار را به طور قابل توجهی تغییر داده است و یکی از بهترین مزایای طراحی اپلیکیشن موبایل است. صاحبان مشاغل در حال حاضر به شدت به فناوری برای شروع و تکمیل معاملات با مصرف کنندگان متکی هستند.

برنامه های موبایل یکی از عناصر اصلی فناوری مدرن هستند که به طور مداوم نحوه خرید و برآوردن نیازهای مصرف کنندگان را تغییر می‌دهند.

۸. یک برند قوی تر بسازید 

هرچه ارزش بیشتری به مشتریان خود ارائه دهید، علاقه بیشتری به برند شما ایجاد می‌کنند. با این حال، دستیابی به یک تجربه عمیق از برند بدون تلاش های عمدی برندسازی غیرممکن است.

۹. سریع و آسان با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید

اگر چیزی وجود داشته باشد که رضایت مشتری را به شدت تحت تاثیر قرار دهد، این است که اطلاعات در مورد یک کسب و کار چقدر سریع و آسان در دسترس است. گاهی اوقات، تفاوت عمده بین سرنخ و تبدیل، سرعت پاسخگویی پشتیبانی است.

📱 توسعه اپلیکیشن موبایل چیست + انواع اپلیکیشن های موبایل 📱

جمع بندی نهایی:

مطلبی که خواندید، نگاهی کلی، به مزایای طراحی اپلیکیشن برای کسب و کار اینترنتی بود. اگر در حال حاضر با آگاهی از مزایای گفته شده، تصمیم به طراحی اپلیکیشن موبایل گرفته‌اید، خوب است پیش از هر اقدامی رفتار مشتری، عملکرد رقبا و نقاط ضعف و قوت خود را آنالیز و مشخص نمایید و تصمیم بگیرید که قصد دارید دقیقاً بر روی کدام بخش از کار خود تمرکز کنید.

فراموش نکنید که تمامی کسب و کارهای اینترنتی، به دنبال محکم کردن جای پای خود در دنیای اینترنت و میان مردم هستند و هوشمندانه‌ترین اقدام شما می‌تواند طراحی یک اپلیکیشن کاربردی و امن برای مخاطبین باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن