همه چیز در مورد سامانه ۱۳۷

به تازگی شهرداری تهران سامانه‌ای به نام سامانه ۱۳۷ را ایجاد کرده‌ است که توانسته، در رویکردی نوین با به کار بستن دانش فناوری اطلاعات و با بهره‌گیری از توان متخصصان داخلی در مدیریت شهری، به انجام دقیق امور شهری با مشارکت فعال شهروندان بپردازد.

از مزایایی که این سامانه دارد می‌‌توان به کاهش ترددهای درون شهری و آلودگی هوا،‌صرفه جویی در وقت و هزینه،‌ ارتباطی آسان، یکسان و در طول شبانه روزی اشاره  کرد.

ویژگی که باعث شده این سامانه بسیار مورد قبول مردم واقع بشود آن است که درخواست های ثبت شده به صورت شفاف قابل پیگیری می‌باشد و اگر به آن رسیدگی نشده باشد، فرد می‌تواند علت عدم انجام آن را پیگیری کرده و از جزئیات مطلع شود. همچنین همه مدیران دستگاههای وابسته به شهرداری و شهرداران مناطق و سازمان های تابعه شهرداری از طریق این سامانه در جریان مسائل و مشکلات مردم قرار می‌گیرند و در رفع مشکلات آن‌ها از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنند.

ضمن اینکه مدیریت شهری می‌تواند با توجه به تماس های ثبت شده  مردمی دراین سامانه، به آسیب شناسی در مورد بیشترین مشکلات شهری و برنامه ریزی لازم در جهت رفع مشکلات مردمی بپردازد.

 

درباره سامانه ۱۳۷

این سامانه ۱۳۷ باعث شده حوزه مدیریتی دارای برکات و فواید ویژه‌ای در مدیریت شهری بشود که از جمله به ایجاد مرکز هدایت و کنترل، ساماندهی فوریت‌های خدمات شهری، شناخت مسائل و مشکلات مبتلا معروف می‌باشد. همچنین می‌توان گفت پل ارتباطی بین شهرداری و شهروندان است.

سامانه ۱۳۷ هدفش ایجاد زمینه برای مشارکت شهروندان در مدیریت شهری بوده است وقصد هدایت رفع مشکلات و معضلات شهری و مدیریت غیر مستقیم مردم بر شهر و دریافت دیدگاه‌ها و نقطه نظرات شهروندان در خصوص مدیریت شهری با رویکرد خدمات رسانی مطلوب‌تر به شهروندان و ایجاد ارتباط بیشتر شهروندان با مدیران ارشد شهرداری دارد.

تماس با سامانه ۱۳۷

  • قبل از تماس موضوع و درخواست موردنظرخود ونشانی دقیق محل را یادداشت کنید.
  • کد کارشناس ثبت پیام خود را حتما یادداشت کنید.
  • هنگام مکالمه برخورد مناسب و شایسته ای داشته باشید.
  • پاسخ کامل و درست به سوالات کارشناس ثبت پیام بدهید.
  • کد پیگیری اعلام شده از سوی کارشناس ثبت پیام را یادداشت کنید، که هنگام پیگیری پیام درخواستی خود از سامانه ۱۳۷ با مشکل مواجه نشوید.

شماره تلفن سه رقمی ۱۳۷ متعلق به شهرداری بوده و شهروندان می‌توانند برای اعلام درخواست‌های خود در تمامی حوزه‌های مربوط به شهرداری با آن تماس بگیرند و به راحتی با اپراتورها درخواست خود را مطرح کنند که هرچه سریع تر مشکل خود را از طریق این سامانه رفع کنند.

در حال حاضر این سامانه با شعار (سرعت، دقت، صحت) در راستای اصول شهروند مداری و محله گرایی و مشارکت مردمی با با ۶۰ خط تلفن، ۴۴ اپراتور، در هر شیفت با ۲ سایت ثبت خبر و یک سایت بازخورد با ۲۲ نفر و ۷ هزار تماس روزانه، بصورت ۲۴ ساعته در خدمت شهروندان می‌باشند.

خـــــدمـــــــــــــات

خدمات شهری

. امور مربوط به نحوه خدمات میادین میوه و تره بار، آرامستان ها و آتش نشانی

. اتلاف سگ‌های ولگرد

. زیباسازی و چشم انداز شهری، پاکسازی برچسب، تبلیغات و تابلوهای غیر مجاز

. امور مربوط به وسایل بازی،امکانات ورزشی و تجهیزات بوستان‌ها و فضای سبز مانند: نیمکت‌ها، آبخوری‌ها، سرویس‌های بهداشتی، روشنایی و…

. رفع آلاینده های صوتی و زیست محیطی ناشی از فعالیت‌های واحد های صنعتی و کارگاهی درون شهری و ساخت و ساز

. رفع سدمعبر اصناف، دست‌فروشان و مصالح ساختمانی

خدمات حمل و نقل و ترافیک

. نحوه خدمات رسانی پارکبان‌ها و پارکینگ‌های شهرداری

. کیفیت و کمیت وسائط نقیله اتوبوسرانی و تاکسیرانی و نحوه خدمات کارکنان مربوطه

. نصب و یا ترمیم علائم ترافیکی ،ایمنی و خط کشی معابر

. نصب و یا مکانیزه کردن پل های عابر پیاده و نصب سرعتگیر

. نحوه و کیفیت خدمات پایانه های مسافربری و پارک سوارها

. کنترل و نظارت بر نرخ کرایه تاکسی ها و آزانس های کرایه

خدمات مالی و اداری

. امور مربوط به پیمانکاران تحت قرارداد با شهرداری

. امور مربوط به رانندگان تحت قرارداد با شهرداری

. نحوه عملکرد و فعالیت های کارکنان شهرداری

. امور مربوط به عوارض، نوسازی و ممیزی املاک

. قدردانی و تشکر از زحمات پرسنل شهرداری

خدمات فرهنگی و اجتماعی

. جمع آوری و ساماندهی متکدیان و کارتن خواب ها

. عملکرد و خدمات خانه های فرهنگ شهرداری

. نحوه و کیفیت خدمات در مراکز آموزش و کتابخانه های سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری

. کیفیت چاپ و مطالب هفته نامه پیام شهر

. تجهیزات و نحوه عملکرد مجموعه های ورزشی و تفریحی شهرداری

. نحوه و کیفیت فعالیت های فرهنگی و هنری شهرداری مانند : برنامه های اوقات فراقت و امور مربوط به فرهنگسراها

معرفی اپـــــــلیکیــــــشــــــــــن ۱۳۷

این نرم افزار وظیفه اطلاع رسانی و برقراری ارتباط مردم با مسئولین را برعهده دارد و به صورت ۲۴ ساعته در اختیار افراد می‌باشد. سامانه تلفن گویا ۱۳۷ توسط دپارتمان برنامه نویسی تحت وب مجتمع برنامه‌نویسی ایرانیان با برند ایراکد طراحی شده و هم اکنون در بسیاری از شهرداری‌ها استفاده می‌شود. قابلیت‌های فراوان این نرم افزار باعث جلب نظر بسیاری از شهرداری‌ها شده است که از این سامانه در مجموعه خود استفاده نمایند.

اپـــــلیکیشن ۱۳۷ چه کاری انجام می‌دهد؟

در این سامانه کلیه امور مربوط به خدمات شهری که عبارت انداز آسفالت معابر اصلی و فرعی، کوچه ها و جدول کشی خیابان های سطح شهر، فراهم آوردن بستر مناسب جهت فعالیت و عبور مرور معلولان عزیز را شامل می‌شود.

 رسیدگی ومراقبت از فضاهای سبز سطح شهر از طریق آبیاری و کودهی منظم، هرس به موقع درختان و سم پاشی های زمستانه جهت جلوگیری از بیماری ها و آفات درختان از دیگر فعالیت های شهرداری‌ها بوده که در اپلیکیشن ۱۳۷ مدیریت شهری تعبیه شده است.

حل و رسیدگی کلیه مشکلات وسایل حمل ونقل عمومی همانند مترو ،تاکسی و اتوبوس های شهری، به‌علاوه نظارت و رسیدگی بر سلامت فنی وسایل نقلیه عمومی همانند بررسی سن فرسودگی وسایل حمل ونقل عمومی جهت جلوگیری از الودگی هوا از دیگر وظایف شهرداری ها در سامانه ۱۳۷ می‌باشد.

1376

هدف از ساخت این اپلیکیشن

شهرداری های برتر جهان با علم به تحولات اخیر در عرصه خدمات و تعاملات اجتماعی، در راه تحقق اهداف کلان مدیریتی خود، با استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات، دست به راه‌اندازی سامانه‌های نوین شهری در حوزه‌های مدیریت، اجرا و نظارت خود زده‌اند.اپلیکیشن ۱۳۷ با هدف افزایش مشارکت شهروندان در مدیریت شهری و کمک به رفع مشکلات و معضلات شهری و مدیریت غیر مستقیم مردم بر شهر، همچنین دریافت دیدگاه‌ها و نقطه نظرات شهروندان با رویکرد خدمات رسانی مطلوب و ایجاد ارتباط مستمر و موثر با مدیران ارشد شهرداری، راه اندازی شده است.