سامانه ارتباط مردمی شهرداری (۱۳۷) جامع‌ترین نرم افزار ارتباط مردمی کشور می‌باشد. اپلیکیشن ۱۳۷ مشتمل بر ۱۱ زیر سیستم جهت مدیریت کامل بر درخواست های شهروندان در تمامی حوزه‌های شهرداری می‌باشد.

اپلیکیشن ۱۳۷

سامانه ۱۳۷ مدیریت شهری راهکاری برای حل مشکلات مردم و شهرداری هاست که نیاز مراجعه حضوری مردم را برطرف نموده است.

این نرم افزار وظیفه اطلاع رسانی و برقراری ارتباط مردم با مسئولین را برعهده دارد و به صورت ۲۴ ساعته در اختیار افراد می‌باشد. سامانه تلفن گویا ۱۳۷ توسط دپارتمان برنامه نویسی تحت وب مجتمع برنامه‌نویسی ایرانیان با برند ایراکد طراحی شده و هم اکنون در بسیاری از شهرداری‌ها استفاده می‌شود. قابلیت‌های فراوان این نرم افزار باعث جلب نظر بسیاری از شهرداری‌ها شده است که از این سامانه در مجموعه خود استفاده نمایند.

شهرداری‌ها در سراسر کشور به عنوان نزدیکترین سازمان به شهـروندان‌، وظایف و مسئولیت‌های مهمی را بر عهده دارنـد که یکی از آنها بررسی نظرات، پیشنهادات، انتقادات و شکایات می‌باشد.

شرکت فرا داده با هـدف تسهیل ارائه خدمات به شهروندان و توسعه شهرداری و شهروند الکترونیک اقدام به تولید و توسعه سامانه مدیریت شهری ۱۳۷ با رویکرد کاملا الکترونیکی نموده است.

کاربرد اپلیکیشن ۱۳۷

سیستم ۱۳۷ یک سیاست هدفمند بوده که مجموعه بزرگ شهرداری‌ها را با شهروندان مرتبط می‌کند. سامانه ۱۳۷ ایراکد، ساختار جامع و کاملی از تمامی خدمات قابل ارایه توسط شهرداری را برای شهروندان عزیز ارائه کرده است.

هراقدامی که به آرامش و حفظ نظم و امنیت در جامعه منوط باشد از خدمات شهرداری‌ها محسوب می‌شود از جمله آن می‌توان به جمع آوری و سازماندهی متکدیان، کودکان کار و معتادان اشاره کرد که شهرداری‌ها می‌توانند با ساخت و تعیین مراکز مخصوص و غرفه‌های ویژه دست فروشان، آنان را جمع اوری، سازماندهی و یاری کنند.

این بدین معناست که تعامل با شهرداری از این طریق بدون پرداخت هزینه اضافی و نیاز به مراجعه حضوری انجام می‌شود و به نیازهای کاربران به راحتی از این طریق رفع خواهد شد.

دانلود اپلیکیشن ۱۳۷

سامانه ۱۳۷ مدیریت شهری جایگزین مراجعات حضوری شهروندان به حوزه‌های مختلف شهرداری می‌باشد. و شهروندان می‌توانند بدون صرف وقت درخواست خود را با مدیران شهرداری‌ها در میان بگذارند.

سامانه با اصول شهروند مداری، مشارکت مردمی، رفع فوری مشکلات را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار داده است تا بتواند با شعار سرعت و دقت نیاز مشتریان را در کمترین زمان ممکن به وسیله‌ی خود شهروندان به نتیجه رسانده که نتیجه اقدامات فوق افزایش آمار تماس‌های روزانه شهروندان با این سامانه می‌باشد.

خدمات اپلیکیشن ۱۳۷

در این سامانه کلیه امور مربوط به خدمات شهری که عبارت انداز آسفالت معابر اصلی و فرعی، کوچه ها و جدول کشی خیابان های سطح شهر، فراهم آوردن بستر مناسب جهت فعالیت و عبور مرور معلولان عزیز را شامل می‌شود.

همچنین رسیدگی ومراقبت از فضاهای سبز سطح شهر از طریق آبیاری و کودهی منظم، هرس به موقع درختان و سم پاشی های زمستانه جهت جلوگیری از بیماری ها و آفات درختان از دیگر فعالیت های شهرداری‌ها بوده که در اپلیکیشن ۱۳۷ مدیریت شهری تعبیه شده است.

حل و رسیدگی کلیه مشکلات وسایل حمل ونقل عمومی همانند مترو ،تاکسی و اتوبوس های شهری ، به‌علاوه نظارت و رسیدگی بر سلامت فنی وسایل نقلیه عمومی همانند بررسی سن فرسودگی وسایل حمل ونقل عمومی جهت جلوگیری از الودگی هوا از دیگر وظایف شهرداری ها در سامانه ۱۳۷ ایراکد می‌باشد.

 این اپلیکیشن در واقع تلفن شکایات مردمی شهرداری است و به کمک آن می‌توان بدون دردسر با شهرداری در تماس بود و مشکلات را رفع و رجوع نمود.

تلفن شکایت از شهرداری ها به صورت سنتی معمولا بسیار شلوغ است و به سختی می‌توان ارتباط گرفت و به همین دلیل سیستم ارتباط با مشتری ۱۳۷ کاربرد بسیار زیادی برای شهروندان دارد.

یکی دیگر از قابلیت‌های اپلیکیشن ۱۳۷ شهرداری تهران، ثبت هرگونه پیشنهاد، ایده، طرح، تقدیر و تشکر و از همه مهتر ثبت شکایت از نحوه پاسخگویی و رسیدگی به مشکلات توسط شهردار و یا مسولین شهرداری‌ها می‌توان نام برد که پس از ثبت شکایت شهروندان موضوع به واحد مربوطه ارجاع داده شده و پس از بررسی و پاسخگویی، نتیجه به مردم اطلاع داده می‌شود.

اهمیت اپلیکیشن ۱۳۷

۱۳۷ باقابلیت های جامعی که دارد بصورت انلاین تمامی مشکلات شهری راثبت کرده و می‌تواند در پایان هر دوره میزان کارآمدی شهردار و مجموعه شهرداری ها را مشخص و تعیین کند. این سامانه ۱۳۷ خود باعث افزایش حس مشارکت مردم در امور شهری می‌شود که بواسطه آن مشکلات شهری براحتی شناسایی و برطرف می‌شود.

با اجرای سامانه ۱۳۷ در سر تاسر کشور گامی بلند و موثر برای ارتباط آسان و عدالت محور میان مردم و مسولین برداشته شود. این نرم افزاز باکلیه امکانات قابلیت اجرا در جای جای ایران را دارد و می‌تواند در هر شهری با هر میزان امکانات شهری یا جمعیت محدود اجرا شود و نتیجه مشارکت شهروندان پویا و جویا با مسئولان شهرداری های ایران را با داشتن شهری زیبا ایمن تجربه کرد.

ویژگی‌های این اپلیکیشن

اپلیکیشن ۱۳۷ با دارا بودن قابلیت ضبط کلیه تماس های مردمی این امکان را بوجود آورده است که در صورت نیاز مجددا پیام ضبط شده توسط مسئولین شنیده شود و از طرفی دیگر امکان گزارش گیری میزان تماس‌های ورودی را مشخص می‌کند.

دراین نرم‌افزار بخشی از اطلاعات پرتال شهر تهران مانند اطلاعات شهری یا کتاب‌های الکترونیکی مانند نهج‌البلاغه و … به صورت آفلاین در دسترس بوده و روی گوشی نصب می‌شود. البته بخشی از آن به منظور دریافت اطلاعات به روزشده به صورت آنلاین، از طریق اینترنت (GPRS) قابل استفاده است.

نصب اپلیکیشن ۱۳۷

همچنین کاربر می‌تواند علاوه بر دریافت سرویس‌های جدید، اطلاعات سرویس‌های موجود را نیز به‌روزرسانی کند. به منظور راحتی کاربران در استفاده از این محصول، هر یک از نرم افزارها دردسته بندی‌هایی متناسب با نوع کارکرد، همراه با راهنما قرار گرفته‌اند.

هدف از ساخت این اپلیکیشن

شهرداری های برتر جهان با علم به تحولات اخیر در عرصه خدمات و تعاملات اجتماعی، در راه تحقق اهداف کلان مدیریتی خود، با استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات، دست به راه‌اندازی سامانه‌های نوین شهری در حوزه‌های مدیریت، اجرا و نظارت خود زده‌اند.

اپلیکیشن ۱۳۷ با هدف افزایش مشارکت شهروندان در مدیریت شهری و کمک به رفع مشکلات و معضلات شهری و مدیریت غیر مستقیم مردم بر شهر، همچنین دریافت دیدگاه‌ها و نقطه نظرات شهروندان با رویکرد خدمات رسانی مطلوب و ایجاد ارتباط مستمر و موثر با مدیران ارشد شهرداری، راه اندازی شده است.

با توجه به رشد فزاینده ابزارهای ارتباطی برپایه فناوری اطاعات و دسترسی آسان شهروندان به سیستم‌های مخابراتی مانند: تلفن ثابت و همراه، امکانات رایانه‌ای و بسترهای خدمات اینترنتی، همچنین با توجه به اشتغال روزافزون شهروندان جهت انجام امور روزمره زندگی استفاده از تکنولوژی‌های ساده و در دسترس جهت تسهیل در ارتباطات از اهمیت ویژه ای برخوردار می‌باشد.

دانلود اپلیکیشن ۱۳۷ از طریق کافه بازار و بسیاری ازوبسایت‌های وابسته به شهرداری ممکن است و به راحتی می‌توان اقدام به نصب اپلیکیشن ۱۳۷ کرده و از مزایای آن بهره‌مند شد. این اپلیکیشن همچنین به عنوان سامانه تخلفات شهری نیز کاربرد دارد و می‌توان به کمک آن مشکلات شهری را حل کرد.

علاوه بر همه این مزایا، نقشه آفلاین یکی دیگر از ویژگی‌های این اپلیکیشن است و می‌تواند شهروندان را به راحتی در سطح شهر هدایت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نظر خودتون در مورد این مقاله رو با ما به اشتراک بگذارید.